ERÜ HASTANELERİNDE YENİ YIL KUTLANDI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde 3 ayrı yeni yıl kutlaması gerçekleştirildi.

30 Aralık 2011 Cuma günü ilk program Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Çocuk Hastanesi Halkla İlişkiler Ünitesi tarafından düzenlenen ve çok sayıda katılımın olduğu yılbaşı etkinliği Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU’nun açılış konuşması ile başladı. Daha sonra müzik eşliğinde çocukların eğlenmeleri ve hediyeli tombala çekilişiyle program devam etti.

Yılbaşı pastasının kesilmesi ve katılımcılara ikramı ile devam eden etkinlikte ERÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Oktay OYMAK’ın kızı Gül OYMAK ve Doç. Dr. Gülen GÜLER’in kızı Ilgaz Damla GÜLER, hoş bir müzik dinletisi sundu.
Etkinlikte hastanede yatarak tedavi gören çocuklara hediye dağıtımı ile son buldu.
ERÜ Hastanelerinde diğer yılbaşı etkinliği Merkez Laboratuvarında gerçekleştirildi. Merkez Laboratuvarı Müdürü Prof. Dr. Mehmet DOĞANAY ile birim sorumlusu öğretim üyeleri ve laboratuar personelinin katıldığı etkinlikte, yılbaşı pastası kesilerek davetlilere ikram edildi.
Etkinliğe katılan öğretim üyeleri ayrı ayrı yeni yıl mesajlarında bulunurken, mesajların ardından etkinlik sona erdi.
Günün son etkinliğe ise Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları, Hastane Başhekimi, Başhekim Yardımcıları, Hastane Başmüdürü, Hastane Müdürleri, Hastane Müdür Yardımcıları, Başhemşire ve Başhemşire yardımcıları ve diğer hastane idarecilerinin katıldığı etkinlikte konuşan ERÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, ERÜ Hastanelerinde yapılan iyileştirme, yenilik ve eğitim faaliyetlerinden bahsetti.
Gevher Nesibe Hastanesi’nde servis ve polikliniklerde iyileştirme çalışmalarının 2012 yılında tamamlanacağını belirten Başhekim Prof. Dr. DOĞRU, amaçlarının ERÜ hastanelerinin daha modern şartlarda hastaya hizmet vermesi olduğunu söyledi.
Konuşmasında ERÜ hastanelerinin hizmet kalitesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Başhekim Prof. Dr. DOĞRU, yeni yılda personele yönelik iyileştirme çalışmalarının olacağını sözlerine ekledi.
ERÜ Hastaneleri Başmüdürü Özcan ÖZYURT da yaptığı konuşmada yeni yıl mesajı verdi.
Konuşmaların ardından yeni yıl pastası kesimi ve davetlilere ikramı ile etkinlik sona erdi.