ERCİYES TIP 40. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 40. Dönem mezunlarını verdi. 178 doktorun mezuniyet heyecanı yaşadığı törende Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, genç doktorlara meslekte başarılı olmaları için çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.
23 Haziran 2014 Pazartesi günü Marianne Moli Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen mezuniyet törenine Vali Vekili Mehmet Emin AVCI, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhakim COŞKUN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet ÖKSÜZKAYA, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim ÖZCAN ile çok sayıda öğretim üyesi, mezun öğrenciler ve yakınları katıldı.
Törende konuşan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, öğrencilerin aileleri ve akademisyenlerle uzun bir eğitim süreci geçirdiğini ifade etti.
Öğrencilerin, Türkiye'nin en güzide fakültelerinden birinden mezun olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Prof. Dr. GÜVEN, "Fakültemizde kazandığınız bilgi, beceri ve tutumların kıymetini, meslek yaşamınızda anlayacaksınız. Karşılaşacağınız zorlukların üstesinden başarıyla gelebileceğinize yürekten inanıyoruz" dedi.
Tıp eğitiminin mezun olduktan sonrada devam etmesi gerektiğinin altını çizen Dekan GÜVEN,"Bizim ilk görevimiz, ülkemize eğitimli insanlar yetiştirmektir. Bu konudaki kararlılığımız devam edecektir. Sizlere tavsiyem, hastalarınıza zaman ayırın, onları dinleyip anlamaya çalışın. Din, ırk ayrımı yapmadan hizmet etmek zorundasınız. Meslek büyüklerinize, meslektaşlarınıza saygılı olun, bilgi ve becerileri hakkında yorum yapmayın. Onlar yüceldikçe siz de yücelirsiniz. Yemininizin arkasında durun. Dürüst olun, kaybetmezsiniz. Sevgi gösterirseniz sevgi ve saygı görürsünüz. Çok çalışmak ve bu ülkeye hizmet etmek zorundasınız" diye konuştu.
Konuşmasında ailelere de çağrıda bulunan Dekan GÜVEN, bugüne kadar fedakarlıkta bulunduklarını ama asıl fedakarlığın bundan sonra başladığını belirterek, çocuklarına her şartta destek olmalarını tavsiye etti.
Konuşmanın ardından dönem birincisi Melike Kevser GÜL, yaş kütüğüne plaket çaktı ve mezuniyet meşalesini yaktı.
Mezun öğrencilerin hep bir ağızdan hekimlik andını okumasının ardından mezuniyet belgelerinin verilmesi törenine geçildi.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan 178 öğrenciye hocaları tarafından mezuniyet belgesi verilirken mezun doktorlardan Mehmet ALÇI'ya belgesini, ERÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı olan babası Prof. Dr. Mustafa ALÇI takdim etti.
Havai fişek gösterisinin ardından program sona erdi.