15400 ALO GÜVENLİK

 

            5188 sayılı özel güvenlik hizmeti kanunu kapsamında, hastanelerimiz bünyesine bağlı 30 kişilik güvenlik birimi oluşturulmuştur. Tıp Fakültesi ve Hastanelerin iç ve dış mekânları güvenlik biriminin çalışma alanları olarak belirlenmiştir.

            Hastanelerimize gelen hasta ve yakınlarının güvenli bir şekilde giriş ve çıkışlarını sağlamak, kliniklerde ki izinsiz hasta yakınlarını dışarı çıkarmak, görev alanındaki olaylara müdahale etmek, hastaneye istenilmeyen eşya girişini ve hastaneye ait eşyaların dışarı çıkarılmasını engellemek görevleri arasında bulunmaktadır.

            Hastaların ve personelin güvenliğinin sağlanması son derece önemlidir. Bu bakımdan, personelin kişisel eşyalarını, değerli evrak ve belgelerini açıkta, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir ortamda bırakmaması gerekmektedir. Personelin bu konularda hasta ve hasta yakınlarını uyarması,  gerekli hassasiyeti göstermelerinde yönlendirici olması istenilmektedir.

            Tüm personelin hastane girişlerinde, günün her saatinde ilgili danışma görevlisi sormadan personel kartlarını göstermeleri zorunlu hale getirilmiştir.

            Güvenlik birimi, üç vardiya halinde 24 saat hizmet vermektedir.