YENİLENEN BİRİMLER TÖRENLE AÇILDI
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesinde yenilenen birimler 28 Mayıs 2012, Pazartesi günü saat 15:00’ de Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonunda düzenlenen törenle yapıldı.

Törene, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H.Fahrettin KELEŞTEMUR, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ, Hastaneler Başhekimi Kudret DOĞRU, hayırseverler, öğretim üyeleri ve hastane yönetimi katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, "Yaklaşık bir yıldır hastanelerimizde bazı yenilikler yapma çalışmalarımız devam ediyordu. Bu yeniliklerin bir kısmının açılışını bugün hep birlikte yapacağız. Bunun gururunu yaşıyoruz. Hastanemiz Orta Anadolu'nun merkezinde Türkiye'nin önde gelen üniversite hastanelerinden bir tanesi. Kayseri ili ve çevresindeki iller olmak üzere toplam 3-4 milyon insanın 3. basamak sağlık hizmetlerini veren bin 300 yataklı yılda ortalama 800 bin hastaya ayakta, 120 bin hastaya yatarak hizmet veren, 42 bin hastanın da ameliyat olduğu büyük bir merkez. Bu sayılarla Türkiye'nin birçok üniversite hastanesinin ilk 5 sırası içine giriyor. Sağlık hizmetini sunarken hastalarımıza en azından polikliniklerde ve servislerde iyi bir otelcilik hizmeti verme hedefini de gerçekleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu amaçta bize yardım eden siz değerli yardımseverlerimize şükranlarımızı sunmak istiyoruz" dedi.
ERÜ Rektörü Prof. Dr. H.Fahrettin KELEŞTEMUR, "Artık hayırseverlik yarışına üniversitemizin hocaları da katılıyor" dedi.
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H.Fahrettin KELEŞTEMUR ise, "Artık bir müddet sonra onlarca yüzlerce hayırsever ismi olacak. Aslında şimdi yazmaya kalksak gerçekten her tarafı dolduracak boyutlardayız. Özellikle bu genç bilim adamı yetiştirme dediğimiz proje kapsamında o kadar çok hayırseverimiz katkıda bulundu ki, isimlerini burada saymaya kalksam bile belki yarım saati alır. Dolayısıyla artık burası çok şükür çok ciddi bir şekilde hayırsever yardımı almakta ve hayırsever üniversitesi olarak da adlandırılmakta. Başka yerlere de çok güzel örnek oluyor. Başka şehirlerdeki üniversitelerde şimdi rektörler veya yöneticiler zenginlere gidiyorlar. İşte şu binayı istiyoruz, şuraya yardım yapın diyorlar da, böyle alışkanlık olmayan yerler var. Şimdi birçok şehirde hayırseverler ciddi boyutta yardım yapmaya başladılar. Şimdi buradaki yardımseverliğin boyutları da çok değişti. Artık belediyelerimiz zaten bu yardımın içerisindeler. Ama üniversitemizin personeli de, hocaları da bu yardımseverlik kervanına katıldılar. Hasta odaları döşüyorlar, cihaz alıyorlar. Tabi bu son derece kutsal bir vazifedir" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından hayırseverlere plaket ve çiçek takdim edildi. Açılışı yapılacak olan; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları Kliniği, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş-Boyun Cerrahi Kliniği, Mustafa KOYUNCU Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniği, Besime ÖZDERİCİ Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Emin UTAŞ-Gürkan UTAŞ Genel Cerrahi Polikliniği, Emin UTAŞ-Gürkan UTAŞ Göz Hastalıkları Retina ve Üvea Polikliniği, Röntgen Çekim Odaları ve Hasta Bekleme Alanı, Dâhiliye Romatoloji Polikliniği ve Örnek Alma II Ünitesi, Sevim UTAŞ Endokrinoloji, Gastroenteroloji ve Genel Dahiliye Polikliniği, Hikmet HASÇALIK Çocuk Cerrahisi Polikliniği, Hikmet HASÇALIK Psikiyatri Polikliniği, Av. Mehmet HASÇALIK Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Polikliniği, Av. Mehmet HAÇSALIK Plastik-Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Polikliniği, Deri ve Zührevi Hastalıkları Polikliniği, Nöroloji Polikliniği ve Nöroloji Anabilim Dalı EEG-EMG Ünitesinin gezilmesi sonrasında, Gevher Nesibe Hastanesi 2. kat Kafeteryasında verilen kokteyl ile program son buldu.