PROF. DR. EKREM AKTAŞ VE GRUBU,
HASTA VE HASTA YAKINLARINA MORAL KONSERİ VERDİ

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem AKTAŞ ile asistan doktor ve tıp öğrencilerinden oluşan müzik grubu, hasta ve hasta yakınlarına konser verdi.

27 Kasım 2013 Çarşamba günü, Erciyes Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Sosyal Hizmet Ünitesi tarafından, Melikgazi Sağlık Sosyal Kültür ve Yardım Vakfı Ahmet Karamancı Misafirhanesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte; Prof. Dr. Ekrem AKTAŞ ve grubu, misafirhanede kalan hasta ve hasta yakınlarına unutulmaz müzik ziyafeti sundu.

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel parçalarını hasta ve hasta yakınları için çalıp söyleyen gruba, zaman zaman dinleyiciler de eşlik etti.

Müzik etkinliğine; Erciyes Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İdari Hizmetler Koordinatörü Özcan ÖZYURT, Melikgazi Sağlık Sosyal Kültür ve Yardım Vakfı yöneticilerinden Prof. Dr. Bekir ÇOKSEVİM ve Avukat Okan YILMAZ ile Misafirhanenin Sorumlu Müdürü Perihan ALTUN da katıldı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem AKTAŞ, iki yıl önce asistan doktor ve tıp öğrencilerinin katılımıyla müzik grubu oluşturduklarını ve amatör olarak gerçekleştirdikleri bu faaliyet ile başta 14 Mart Tıp bayramı olmak üzere, çeşitli etkinliklerde konser verdiklerini söyledi.

Erciyes Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İdari Hizmetler Koordinatörü Özcan ÖZYURT ise, tedavi için il dışından hastanelerine gelen maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının, tedavileri süresince ücretsiz konakladığı Melikgazi Vakfı Ahmet Karamancı Misafirhanesi’nde zaman zaman bu tür etkinlikler düzenleyerek, hasta ve hasta yakınlarına moral verdiklerini kaydetti. ÖZYURT, Prof. Dr. AKTAŞ ve grubuna verdiği konserden dolayı teşekkür etti.