VALİ DÜZGÜN REFAKATÇİ ANNE ÜNİTESİNİ GEZDİ

Vali Orhan DÜZGÜN, Erciyes Üniversitesi hastaneler yerleşkesine hayırsever Fevzi MERCAN tarafından inşa ettirilen ve işletmesini Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı’nın yapacağı Nadiye Mercan Refekatçi Anne Ünitesi’ni gezdi.

3 Nisan 2014 Cuma günü Erciyes Üniversitesi’nde Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi’nin temel atma törenine katılan Vali Orhan DÜZGÜN, buradan beraberinde Melikgazi Belediye Başkanı Memduh BÜYÜKKILIÇ, Kayseri 1. OSB Yönetim Kurulu ve Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı Başkanı Ahmet HASYÜNCÜ ve Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ile birlikte, hastaneler yerleşkesinde inşaatı tamamlanan Nadiye Mercan Refekatçi Anne Ünitesi’ne geçti.

Mayıs ayı ikinci haftasında resmi açılışı yapılacak olan Nadiye Mercan Refekatçi Anne Ünitesi’ni gezen Vali DÜZGÜN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU ve vakıf yetkililerinden ünite hakkında bilgiler aldı. Üniteyi çok beğenen Vali DÜZGÜN, burasının, çocuğu Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde tedavi gören anneler için büyük hizmet olduğunu söyledi.