KAYSERİ’DE HASTA SEVKLERİNDE SORUNLAR, MEVZUAT VE ASKOM UYGULAMALARI, ERÜ HASTANELERİNDE MASAYA YATIRILDI

Kayseri’de Hasta Sevklerindeki Sorunlar, Mevzuat ve ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) uygulamaları, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde düzenlenen panelle masaya yatırıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri işbirliği ile gerçekleştirilen panelin yöneticiliğini Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU yaptı.

Başhekim DOĞRU, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını belirtirken, bu panelde, hasta sevklerindeki işleyiş ve sorunlar, mevzuat, koordinasyon hizmetlerin enine boyuna ele alınacağını söyledi.

Başhekim Prof. Dr. DOĞRU’nun açılış konuşmasının ardından İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ersin YEL “Kayseri İlindeki Çalışmalar ve Veriler”, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet ÖKSÜZKAYA, “Sevk Sisteminin İşleyişi-Mevzuat Temeli ve ASKOM Kararları”, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Tuncay ÖZGÜN, “Hastaneler Yönetimi Açısından Sevkler”, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent AVŞAROĞULLARI ise “Sevk Türleri, Acil ve Mevzuat, Örnekler” konularında sunum yaptı.

Çok sayıda öğretim üyesinin takip ettiği panelin sonunda ise konuşmacılar, kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdı.