ERÜ HASTANELERİNDE ASKOM TOPLANTISI
Acil sağlık hizmetlerinin koordineli ve sağlıklı bir şekilde işlemesi amacıyla periyodik olarak yapılan ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi) toplantısı, bu kez ERÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda 22 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantı, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ile ERÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce koordine edildi. Toplantıya ERÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kudret Doğru başkanlık etti.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, ERÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kudret Doğru, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Yılmaz, Kayseri İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan ve Hastane Yöneticileri, Acil Tıp A.D. Başkanı Prof. Dr. Ö. Levent Avşaroğulları, ERÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Acil Sorumlusu Prof. Adnan Öztürk, çok sayıda öğretim üyesi ile özel sağlık kuruluşlarının temsilcileri toplantıda yer aldı.

Kayseri 112 Komuta ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Özgür Devrim Manal, Acil Çağrı Hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Kayseri ASKOM Sorumlu Hekimi Dr. Elif Mucuk ise güncel ASKOM sorunlarına değindi.
Kamu ve özel sağlık kuruluşları temsilcilerinin, acil servis hizmetlerini daha iyi verebilmeleri için hasta sevklerindeki işleyiş, mevzuat ve koordinasyon hizmetlerinde karşılaşılan sorunlar karşılıklı olarak konuşularak paylaşımda bulunuldu.