PROF. DR. ABDULLAH TALASLIOĞLU HOCAMIZI KAYBETTİK

PROF. DR. TALASLIOĞLU İÇİN SABANCI KÜLTÜR SİTESİ’NDE TÖREN DÜZENLENDİ

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde bir süredir tedavi gören Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah TALASLIOĞLU, yaşamını yitirdi. Prof. Dr. TALASLIOĞLU’nun ani ölümü başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Erciyes Üniversitesi camiasını üzüntüye boğdu.

Prof. Dr. Abdullah TALASLIOĞLU için Sabancı Kültür Sitesi’nde tören düzenlenirken, törene Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan YETİM, Prof. Dr. Abdulhakim COŞKUN ve Prof. Dr. Murat DOĞAN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Suat ÖKTEM, Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal TEKDEN ile çok sayıda öğretim üyesi ve seveni katıldı.
Hüzün ve gözyaşının hakim olduğu tören Kur’an-ı Kerim okunması ise başladı. Daha sonra TALASLIOĞLU’nun özgeçmişi okundu. Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Suat ÖKTEM, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal TEKDEN, Prof. Dr. Abdullah TALASLIOĞLU’nun oğlu Paşa TALASLIOĞLU ile bazı öğretim üyeleri konuşma yaparak üzüntülerini dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, "Üniversitemizin çok acı bir günü. Tertemiz bir insandı. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyorum" dedi.
Sabancı Kültür Sitesi’ndeki törenin ardından Prof. Dr. TALASLIOĞLU’nun Türk bayrağına sarılı tabutu Camii Kebir'e taşındı. Prof. Dr. TALASLIOĞLU’nun cenazesi, Camii Kebir’de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ise Şehir Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.