ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI YILDIZ,
ERÜ HASTANELERİNDE BAZI ÜNİTELERİ HİZMETE AÇTI

      Erciyes Üniversitesi  (ERÜ) Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde hayırsever katkısı ve üniversite imkânları ile yapımı tamamlanan üniteler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ’ın katılımıyla törenle hizmete açıldı.

      Bakan YILDIZ, ilk olarak ERÜ Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL tarafından bir süre önce vefat eden ağabeyi Fikri DÜŞÜNSEL adına yeniden düzenlenen Fikri DÜŞÜNSEL Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Polikliniği’nin açılışını yaptı.

      Hayırsever ÖZBIYIK ve GÖKNAR aileleri tarafından yaptırılarak hastaneye bağışlanan Özbıyık-Göknar Yanık Ünitesini hizmete açan Bakan YILDIZ, ayrıca ünite içerisinde bulunan Ağrı Polikliniği’nin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra ameliyathane katına geçen Bakan YILDIZ, burada üniversite imkânlarıyla yeniden düzenlenen 2 adet Acil Ameliyathanesi, Üroloji Ameliyathanesi, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahi, Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Ünitelerini de hizmete açtı.

      Açılışlardan önce ise Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen Erciyes Üniversitesi’nin 2010-2011 akademik yılı açılış töreninde, Yanık Ünitesini yaptırarak hastaneye bağışlayan hayırseverler İbrahim GÖKNAR, Mehmet ÖZBIYIK ve Mahmut ÖZBIYIK’a, Göz Hastalıkları Kliniğini yeniden düzenleyen hayırsever Nusret POYRAZ’a ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Polikliniğinin yeniden düzenlenmesine katkıda bulunan Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL’e,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ tarafından plaket takdim edildi.

      Açılışlarda Bakan YILDIZ’a, Kayseri Milletvekili Ahmet ÖKSÜZKAYA, Vali Vekili Fikret DAYIOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ ile Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR da eşlik etti.