HASTANE YÖNETİMİ “ÇİĞ KÖFTELİ” TOPLANTIDA
BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle “Çiğ köfteli” basınla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

15 Ocak 2013 Salı günü Gevher Nesibe Hastanesi 2. Kat öğretim Üyeleri Kafeteryasında gerçekleştirilen etkinliğe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Murat BORLU ve Doç. Dr. Ahmet GÜNEY, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli ALTINKAYA ile medya kuruluşu temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Sohbet ortamında geçen toplantında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, fakültelerinin 2012 yılında tıp eğitimi konusunda Türkiye'de akredite olan 13 tıp fakültesinden birisi olduğunu bildirdi. Kayserililerin Erciyes Üniversitesi bünyesinde pek çok hayırda bulunduğunu, Tıp Fakültesi'nin de bu hayır işlerinden nasibini aldığını belirten Dekan GÜVEN, ''Kayserili hayırsever büyüklerimize ve bu kurumlara sahip çıkan halkımıza yürekten teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU da, hastanelerinin bölgesinde kurumsal bir yapı içerisinde halka sağlık hizmeti sunduğunu kaydetti. Başhekim DOĞRU, ”Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak 2012 yılında çok önemli işler yaptık. Yeni bölümler açtık, hastanelerimize yeni cihazlar kazandırdık. Özellikle eski binaya sahip Gevher Nesibe Hastanesi’nde katları yeniden düzenledik ve hasta odalarını 2’şer kişilik modern hasta odalarına dönüştürdük. İstanbul, Ankara gibi illerdeki üniversite hastanelerinde hastalara sunulan sağlık hizmetinin hemen hemen tamamına biz burada hastalarımıza veriyoruz. Halkımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti vermek için tam gayretimizle çalışıyoruz” dedi.