ERÜ HASTANELERİNDE “TEKNİSYENLER VE BİYOLOGLAR GÜNÜ”     ETKİNLİĞİ

         Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde “Teknisyenler ve Biyologlar” günü münasebetiyle etkinlik gerçekleştirildi.

         14 Nisan Çarşamba günü Halkla İlişkiler Ünitesi tarafından Gevher Nesibe Hastanesi Kafeterya Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf ÖZKUL, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Doç. Dr. Murat BORLU ve Doç. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, Merkez Laboratuarı Müdürü ve Hastaneler Eski Başhekimi Prof. Dr. Mehmet DOĞANAY, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT, Hastane Müdür ve Müdür Yardımcıları ve çok sayıda öğretim üyesi, teknisyen ve biyolog katıldı.

         ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, yaptığı konuşmada, sağlık hizmetlerinin bir ekip çalışması gerektirdiğini belirtti ve “Tüm hastane çalışanları olarak kocaman bir aileyiz” dedi. Teknisyen ve biyologlara bazı tavsiye ve önerilerde de bulunan Başhekim Prof. Dr. GÜVEN, “Hastalara en iyi şekilde hizmet vermeliyiz. Çünkü bizim verdiğimiz hizmet özveri ve gayret gerektirir. Hastalarla iyi iletişim kurmalı, iyi niyetimizi hiçbir zaman elden bırakmamalıyız” diye konuştu.

         Konuşmanın ardından çalışmalarında göstermiş oldukları üstün gayret ve başarıdan dolayı 18 biyolog ve teknisyene Hastane Yöneticileri tarafından plaket takdim edildi.