GEVHER NESİBE HASTANEMİZDE YENİDEN DÜZENLENEN
KLİNİKLER TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde hayırsever katkılarıyla yeniden düzenlenen klinikler törenle hizmete açıldı. Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, törende yaptığı konuşmada Kayseri’de hayırseverlik geleneğinin ülke geneline yayılarak bir modele dönüştüğünü kaydetti.

20 Ağustos 2014 Çarşamba günü düzenlenen açılış programı Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik A Toplantı Salonu’ndaki plaket töreni ile başladı.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Gevher Nesibe Hastanesi’nde gerçekleştirilen onarım çalışmalarından bahsederken, buradaki hasta odalarını koğuş sisteminden birer ikişer kişilik modern hasta odalarına dönüştürdüklerini kaydetti. Başhekim DOĞRU, Psikiyatri, Nöroloji, Genel Cerrahi, Perinatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniklerinin yeniden düzenlenmesinde katkı sağlayan hayırseverlerle teşekkür etti.
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh BÜYÜKKILIÇ ile Melikgazi İlçe Kaymakamı Erkaya YIRIK ise kısa konuşmalarında Erciyes Üniversitesi Hastaneleri’nin Kayseri ve çevre iller açısından önemine dikkat çekerek, Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin şehrin sağlık lokomotifi olduğunu kaydettiler.
Son olarak kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ise yaptığı konuşmada hayırseverlik konusunda Kayseri'nin örnek bir şehir haline geldiğini dile getirdi. Rektör KELEŞTEMUR, "Türkiye'de 'Kayseri Modeli' gelişti. Başka üniversitelere başka şehirlere örnek teşkil ediyor. Kayseri'ye gelip üniversiteyi, binaları gezen hayırseverler bulundukları şehirlerdeki üniversitelere katkıda bulunuyor. Başka illerdeki üniversite mensupları hayırseverlere katkı için gittiklerinde 'neden böyle bir şey yapalım' diye sorduklarında Kayseri'yi örnek veriyorlar, hayırseverleri Kayseri'ye getirip gezdiriyorlar. Burada yapılanları görenler tereddüt etmeden bulundukları şehirlerde kendilerinden talep edilenleri yerine getiriyor. Kayserili hayırseverlerimize böyle güzel bir örnek teşkil ettikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından Psikiyatri, Nöroloji, Genel Cerrahi, Perinatoloji ile Ortopedi ve Travmatoloji kliniklerinin yeniden düzenlenmesinde katkı sağlayan hayırseverlere plaket takdim edildi. Yeniden düzenlenen kliniklerin açılış kurdelesinin kesilmesi ile program son buldu.