HASTANELERİMİZDE YENİ ÜNİTE VE CİHAZLARIN
AÇILIŞI YAPILDI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde yenilenen ünite ve yeni cihazların açılışı yapıldı. Hastane imkanları ile sağlanan ve maddi değeri 5,5 milyon TL olan yeni ünite ve cihazlarla, buralardan faydalanan hastalara daha iyi sağlık hizmeti verilecek.

Gevher Nesibe Hastanesi’nde gerçekleştirilen açılışı Vali Orhan DÜZGÜN, Melikgazi Kaymakamı Erkaya YIRIK, Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, öğretim üyeleri ve çok sayıda hastane çalışanı katıldı.

Sırası ile Nükleer Tıp Anabilim Dalı Organ Sintigrafileri Ünitesi, Gama Kamera Cihazları, Radyoloji Anabilim Dalı Vasküler ve Girişimsel Radyoloji Ünitesi ile Gastroenteroloji Bilim Dalı Endoskopi Ünitesi, Endoskopik ve Endobronşial Ultrasonografi Cihazlarının açılışının yapıldığı törende Vali DÜZGÜN, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin gerek laboratuvarları, gerek araştırma merkezleri, gerekse tıptaki yenilikleri takip etmesi bakımından Türkiye’nin en gözde üniversite hastanelerinden birisi olduğunu söyledi.

Orta Anadolu’da sağlığın merkezi konumunda olan hastanede, Kayseri ve çevre illere sağlık hizmeti verilmesinin yanında, yurt dışından da hastaların başvurarak tedavisini yaptırmasının, hastanenin ne kadar kaliteli bir hizmet verdiğinin önemli bir göstergesi olduğunu belirten Vali DÜZGÜN, bu durumun Kayseri adına son derece sevindirici olduğunu anlattı. Vali DÜZGÜN, “Yeni yapılan ünitelerde, son teknoloji ürünü cihazların kullanılacak olması, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında eğitim görmüş hocalarımızın da bilgilerini, bu cihazlarla birlikte en iyi şekilde değerlendirecek olması memnuniyet verici. Ben, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali DÜZGÜN, ayrıca yeni cihazlarla ilgili ünite sorumlusu öğretim üyelerinden de bilgiler de aldı.

Açılışın ardından düzenlenen kokteyl ile etkinlik sona erdi.