ERÜ ÇOCUK HASTANESİ’NDE
ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mustafa Eraslan-Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi’nde “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı” etkinliği düzenlendi.

Hastanede yatarak tedavi gören çocuklara bayram coşkusu yaşatmak amacıyla 20 Nisan 2012 Cuma günü Çocuk Hastanesi Halkla İlişkiler Birimi tarafından organize edilen etkinlik hastane bahçesinde gerçekleştirilirken, etkinliğin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çok sayıda hastane idarecisi ile Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUr’un eşi Fazilet KELEŞTEMUR’un da katıldığı etkinlikte bu yıl Antalya’da düzenlenen Türk Halk Oyunları finallerinde en iyi sahne ve en iyi düzenleme dallarında birincilik ödülü alan Başakpınar İlköğretim Okulu halk oyunları ekibi, öğretmen Ayhan DEMİR koordinatörlüğünde gösterilerini sergiledi.

Başakpınar İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerinin öğretmen Sibel AKGÜN koordinatörlüğünde sergiledikleri “geri dönüşüm” temalı kıyafet defilesi davetlilerden alkış alırken, TED Koleji öğrencisi Gökçe METİN’in jimnastik gösterisi adeta nefes kesti. İlizyonist EROL’un ilizyon gösterisi ile etkinlik sona erdi.

Öte yandan TED Kayseri Koleji İlköğretim Okulu öğrencilerinin kendi aralarında toplayıp Çocuk Hastanesi Halkla İlişkiler Birimine teslim ettikleri hediyeler, etkinlik düzenlendiği günün sabahı hastanede yatarak tedavi gören çocuklara dağıtıldı.