TIP FAKÜLTESİ’NDE DEKANLIK DEVİR TESLİM TÖRENİ

       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nde dekanlık devir teslim töreni düzenlendi.

       Tıp Fakültesi dekanlık makamında gerçekleştirilen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa ÇETİN, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, eski ve yeni dekan yardımcıları, başhekim yardımcıları ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

       Törenin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL, görevi süresince Türkiye'de ve dünyada iyiler arasına girmek için çaba gösterdiklerini bunda da başarılı olduklarını kaydetti. Prof. Dr. DÜŞÜNSEL, görevi süresince kendisine yardımcı olan çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

       Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini Prof. Dr. DÜŞÜNSEL’den teslim alan Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ise, ERÜ Tıp Fakültesinin Türkiye’nin sayılı tıp fakülteleri arasına girdiğini söyledi. Prof. Dr. GÜVEN, “'Başarılı bir yöneticiden sonra göreve gelmek çok zordur. Bende bu zorluğu yaşayacağım. Çünkü yükselen bir çıta var. Bende elimden geleni yapıp, yükselen çıtayı daha yükseğe çıkaracağım'' diye konuştu.

       ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ise, Tıp Fakültesi'nde son yıllarda bir anlayış değişikliğine gittiklerini de ifade etti. Prof. Dr. KELEŞTEMUR, ''Biz kaliteli eğitim ve sağlık hizmetleri vermede tıp fakültesi olarak kendimizi ispatladık. Artık biz fakülte olarak akademik, bilimsel çalışmalara yöneldik ve bu çalışmaların da hızla alt yapısını kurduk. İnşallah araştırma geliştirme çalışmalarında da isteğimiz başarıyı yakalayacağız'' şeklinde konuştu.

       Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi ve kokteyle tören son buldu.