ACİL TIP ANA BİLİM DALI’NIN KURULUŞUNUN 10. YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

Türkiye’de ikinci olarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kurulan ve bugüne kadar 10 uzman yetiştiren Acil Tıp Anabilim Dalı kuruluşunun 10’ uncu yılı 12 Ocak 2005 tarihinde  düzenlenen bir törenle kutladı. Törende konuşan Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Sözüer, Erciyes Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi acil tıp alanında Türkiye’ ye öncülük ettiğini, Acil Tıp Anabilim dalından uzmanlık alan hekimlerin bugün Türkiye’nin diğer üniversitelerinde öğretim üyesi olarak hizmet vermekte olduklarını ve Acil Tıp eğitimini Avrupa standartlarının üzerinde bir düzeye çıkarmayı başaran örnek kurumlardan biri olduğunu ifade etti.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ruhan Düşünsel “Erciyes Üniversitesinden uzmanlık alan Acil Tıp Hekimleri bugün Türkiye’nin diğer üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yapmaları bizi gururlandırıyor” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof .Dr. Cengiz Utaş,  Acil servis’ in kurulmasına ve gelişmesine destek veren Dr. Sait Molu ve ailesine teşekkür etti, “Türkiyede ikinci olarak kurulan ve bugün Türkiye Üniversitelerine öğretim üyesi yetiştirir konuma gelen Acil Tıp Anabilim Dalının geldiği nokta, Erciyes Üniversitesi’nin koştuğu hedefleri açıkça ortaya koymaktadır” dedi. 

Fotoğraflar için Tıklayın