“ERCIYES TIP” ISMI MARKALASTI

       Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinin “ERCİYES TIP” ibareli markası ve yeni logosu Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi. Bu tescilin ardından Erciyes Üniversitesi Hastaneleri, gerek yazışma, gerekse hastane çalışmalarında ERCİYES TIP markasını ve yeni logosunu kullanmaya başladı.
 
       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, yaptığı açıklamada, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı’na 24 Ağustos 2010 tarihinde yaptıkları marka başvurularının kabulle sonuçlandığını kaydetti.
 
       Başhekim Prof. Dr. DOĞRU, “1975 yılında Gevher Nesibe Hastanesi ile kurulan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemiz, bugün Hematoloji-Onkoloji, Kalp, Organ Nakli ve Diyaliz, Çocuk, Kemik İliği Nakil ve Kök Hücre Tedavi Merkezi, Laboratuarlar binası ile hastaneler zincirine ulaşmıştır. Her geçen gün büyüyen ve tıptaki en yeni teknolojilerden azami derecede faydalanılmaya gayret edilen ERÜ Hastanelerinde atılımlar ve hizmet yenilikleri bundan sonra da artarak devam edecek” dedi.

       ERÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. DOĞRU, ERCİYES TIP isminin Tıp Fakültesi bünyesinde hizmet veren tüm hastanelerin genel adı olduğunu belirtirken, Türk Patent Enstitüsünden onay alan yeni logolarıyla da hastanelerinin kendisine has bir logoya ve kurumsal kimliğe kavuştuğunu sözlerine ekledi.