ERÜ HASTANELERİNDE YENİ BİRİM VE
CİHAZLAR TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde hastane imkânları ve hayırsever katkılarıyla yeniden düzenlenen birimler ve yeni alınan cihazların törenle açılışı yapıldı.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Talas Belediye Başkanı Rifat YILDIRIM, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri NAZİKSOY, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, çok sayıda öğretim üyesi, hayırsever ve hastane çalışanlarının katıldığı açılış töreni Çocuk Hastanesi Acil Servisi’nden başladı.

800 metrekarelik alanda modern şekilde dizayn edilen ve 25 yatağa sahip Acil Servisin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Rektör Prof. Dr. KELEŞTEMUR, Çocuk Nöroloji Bilim Dalı ve Uyku Laboratuvarına katkıda bulunan hayırsever Mehmet BÜYÜKBAŞ’a plaket takdim etti. Çocuk Acilin açılışının ardından davetliler hastanenin yeni doğan ünitesini gezdi.

Daha sonra sırası ile Çocuk MR Ünitesi, Hematoloji-Onkoloji Hastanesi Lineer Akseleratör Ünitesi, Gevher Nesibe Hastanesi Geriatri, Göğüs Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Poliklinikleri ve Nöroradyoloji Anjiyografi Ünitesinin açılışını yapan davetlilere başhekimlik katında kokteyl verildi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, hastalara daha iyi sağlık hizmeti verebilmek için üniversite olarak teknolojiyi yakından takip etmek zorunda olduklarını belirtti.

Rektör KELEŞTEMUR, "Bu konuda gururlu olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü hastanemiz, teknolojik açıdan gelişmeleri çok yakından takip ediyor. Yeni alınan cihaz ve açılan bölümlerin toplam maliyeti yaklaşık 7 milyon lirayı buluyor. Devlet ve hayırseverlerimizin destekleri ile bu yatırımları gerçekleştirdik. Hastanelerimizin hekim kalitesi çok iyi. Yakın bir gelecekte üniversitemizde diğer araştırma merkezlerini de hizmete açacağız. O zaman hem gerçek bilgi üretmek, hem de ileri teknoloji üretme bakımından üniversitemiz çok yeni bir konum kazanmış olacak. Bilim üretilen, bilgiyi ileri teknolojiye çeviren bir üniversite haline gelecek olan Erciyes Üniversitesi'nin temellerini atıyoruz" dedi.

Erciyes Üniversitesi’ndeki söz konusu gelişmelerin birden bire gerçekleşmediğini kaydeden Rektör KELEŞTEMUR, geriye doğru bakıldığında Erciyes Üniversitesi’nin çok yetersiz imkânlarla kurulmuş bir üniversite olduğunu söyledi.

Üniversitenin ilk kuruluşunda kadınların elleriyle temel açmak için toprak taşıdığını anımsatan Prof. Dr. KELEŞTEMUR, "O şartlardan bu zamana artık en modern cihazların kullanıldığı, onları çok iyi kullanan ekiplerin olduğu bir üniversite haline geldik. Ama bununla da yetinmeyip teknoloji üretmeye çalışan bir üniversite haline geldik. Bu bakımdan benden önce görev yapmış bütün rektörlere, dekanlara, idarecilere teşekkür ediyorum. Bu bir hizmet, bayrak yarışıdır. Bayrak yarışının bu şekilde başarılı devam etmesi bizi çok mutlu ediyor" diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU ise, hastalara en iyi şekilde sağlık hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını belirtti ve bunun için gerek hastanenin fiziki imkânlarını, gerekse teknolojisini sürekli iyileştirdiklerini söyledi.

Başhekim DOĞRU, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz birimler hastanemiz bünyesinde yeni kurulan ve yenilenen birimler ile yeni alınan cihazları içermektedir. Hastalarımıza daha nitelik sağlık hizmeti sunabilmek için hastanelerimizin fiziki imkânlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu.