ERÜ KAN MERKEZİNE SANAYİCİLERDEN KAN DESTEĞİ

        Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hastaneleri Kan Merkezi’ne bazı sanayi tesislerindeki yönetici ve çalışanlar, kan bağışında bulundu.

        Yaz dönemi çerçevesinde mobil ekiplerle Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmelerden kan bağışı alan ERÜ Kan Merkezi’ne Boytaş A.Ş.’nin yöneticileri ve çalışanları toplam 500 ünite kan bağışında bulundu. Öte yandan yine Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Boldera Mobilya’nın yönetici ve çalışanları da, ERÜ Kan Merkezi’ne 45 ünite kan bağışı yaptı.

        Erciyes Üniversitesi Hastaneleri Kan Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Bülent ESER, yaptığı açıklamada, merkezlerinin kan ihtiyacını karşılamak üzere dönem dönem kan bağışı kampanyaları düzenlediklerini belirtti.

        Doç. Dr. ESER, “ERÜ Hastaneleri sadece Kayseri’ye değil tüm bölge illere hizmet veren 3. basamak sağlık kuruluşu durumundadır. Dolayısıyla hastanelerimizin kan ihtiyacı sürekli artmakta. Biz bu ihtiyacı merkezimize gelerek gönülle kan bağışı yapanlar ile bize toplu olarak kan bağışı yapmak isteyen kurum ve kuruluşlardan mobil ekiplerimizle aldığımız kan bağışları ile karşılamaktayız. Boytaş A.Ş. düzenli aralıklarla bize kan bağışı yapan işletmeler arasında. Biz kan merkezimize kan bağışında bulunan tüm işletmelere gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player