ERÜ HASTANELERİNDE BAŞHEKİMLİK DEVİR TESLİM TÖRENİ

       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Başhekimlik devir teslim töreni düzenlendi.

      20 Eylül 2010 Pazartesi günü Gevher Nesibe Hastanesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen devir teslim törenine Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Başhekim yardımcıları, öğretim üyeleri ve hastane idarecileri katıldı.

      Hastaneler Başhekimliği görevine atanan Prof. Dr. Kudret DOĞRU, başhekim yardımcılığı görevinde bulunduğu sürede önemli bilgilere sahip olduğunu belirtti ve kendisinden çok şey öğrendiğini söylediği Hastaneler eski Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN'e teşekkür etti.

      Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi görevine vekâleten atanan Hastaneler eski Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ise, sağlık hizmetlerinde üniversite hastanelerinin önemli mesafe kat ettiğini ve bugün Türkiye genelinde örnek alınan bir üniversite hastanesine haline geldiklerini haline geldiklerini ifade etti. Prof. Dr. GÜVEN, Başhekimlik görevine yeni atanan Prof. Dr. Kudret DOĞRU'ya da yeni görevinde başarılar diledi.

      Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR da, ERÜ Hastanelerinin her geçen gün gelişen ve büyüyen hastane olduğuna dikkat çekti. Hastaneler başhekimliğinin zor ve sıkıntılı görev olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. KELEŞTEMUR, “Bizim hastanemiz geçen iki yıl içerisinde gayet iyi bir şekilde idare edilmiştir. Bundan dolayı sayın eski Başhekimimize teşekkür ediyorum” dedi.

      Konuşmaların ardından hastanelere yaptıkları hizmetlerden dolayı Tıp Fakültesi Dekan vekili Muhammet GÜVEN’e, ERÜ Rektörü Prof. Dr. KELEŞTEMUR tarafından şükran plaketi takdim edildi.

      Daha sonra yine hastanelere yaptıkları hizmetlerden dolayı Hastane eski Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ve Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, Doç. Dr. Murat BORLU ve Doç. Dr. Can KÜÇÜK’e, Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL tarafından plaket takdim edildi.