ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDEN HAYIRSEVERE VEFA
HAYIRSEVER İŞADAMI YILMAZ ÖZTAŞKIN İÇİN ERÜ’DE “ÖZEL GÜN” TERTİPLENDİ

       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi’ni yaptırarak üniversiteye bağışlayan hayırsever işadamı Yılmaz Öztaşkın için “özel gün” tertiplendi.

       Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, hayırsever Yılmaz ÖZTAŞKIN’ın yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi ve hastane idarecisi katıldı.

       Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, 1996 yılında temeli atılıp, 1999 yılında hizmete başlayan Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi’nin, gerek kardiyoloji, gerekse kalp-damar cerrahisinde tıptaki son gelişmeler eşiğinde hastalara hizmet verdiğini kaydetti. Başhekim Prof. Dr. DOĞRU, “Yaklaşık 12 yıldan beri bu hastanemiz; sadece Kayseri’nin değil, çevre illerden gelen hastaların da kalp rahatsızlıklarının tedavisinde bir merkez konumundadır. 125 yataklı kalp hastanemizde, kardiyoloji ve kalp-damar cerrahi poliklinik odalarının yanı sıra, klinikler, eko-efor ünitesi, anjio ünitesi, ameliyat salonu, kardiyoloji ve kalp-damar cerrahi yoğun bakım üniteleri bulunmakta. Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahi polikliniklerimizde yılda ortalama 25 bin hasta muayene olmakta. Polikliniklerimizde randevu sistemi uygulanmadığı gibi, hastaların muayeneleri ve tetkikleri aynı gün içerisinde yapılmaktadır” dedi.

       Konuşmasında hayırseverlerin hastanelerine yaptıkları katkıdan övgüyle bahseden Prof. Dr. DOĞRU, “Türkiye genelinde örnek alınan bir hastane konumunda isek, bunda siz değerli hayırseverlerimizin emeği gerçekten çok büyüktür” diye konuştu.

       ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR da, Erciyes Üniversitesi’nde binaların yüzde 90’ını Kayserili hayırseverlerin yaptığına dikkat çekti ve hayırseverlere teşekkür etti. Erciyes Üniversitesi’ne fakülte binası, hastane binası yapan hayırseverlerin bilimsel araştırma merkezlerinin yapımında da üniversitelerine katkıda bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. KELEŞTEMUR, hayırseverlerin katkısı ile inşa edilen bilimsel araştırma merkezlerini en yakın zamanda hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

       Hayırsever Yılmaz ÖZTAŞKIN ise konuşmasında, adına düzenlenen özel günden dolayı büyük onur duyduğunu belirtti ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR’a teşekkür etti. Hayırsever işadamı ÖZTAŞKIN, “Bu gibi yatırımlar bizim gibi Türkiye’de iş hayatına atılan kişilerin borcudur. Biz bu borcu yerine getirmekle mükellefiz” dedi.

       Konuşmaların ardından hayırsever işadamı Yılmaz ÖZTAŞKIN’a, ERÜ hastanelerine katkılarından dolayı, Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU ve Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, birer plaket takdim etti.

       Daha sonra davetlilerin ERÜ Tıp Fakültesi Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi’ni gezmelerinin ardından program son buldu.