SAĞLIK ÇALIŞANLARI FUTBOL TURNUVASININ
ŞAMPİYONU ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HASTANELERİ OLDU

      Herkes İçin Futbol (HİF) Sağlık Çalışanları Futbol Turnuvasının şampiyonu Erciyes Üniversitesi Hastaneleri oldu.

      Türkiye Futbol Federasyonu ile Sağlık Müdürlüğü tarafından tertiplenen ve geçtiğimiz Şubat ayında başlayan Herkes İçin Futbol (HİF) Sağlık Çalışanları Futbol Turnuvasına 32 takım katıldı. İlk tur maçlarının ardından Erciyes Üniversitesi Hastaneleri, Sağlık Müdürlüğü, Eğitim ve Araştırma Ameliyathane, Tekden Hastanesi, Bünyan Devlet Hastanesi, Sevgi Hastanesi, Develi Devlet Hastanesi, İbni Sina Hastanesi, Doğumevi Hastanesi, Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Avrupa Hastanesi, Çevre Sağlık, Par Temizlik Spor, Devlet Sağlık Gücü, Medikalspor ve Analiz Koordinasyon Merkezi takımları ikinci tura kaldı.

      27-28 Şubat 2010 tarihlerinde oynanan ikinci tur maçlarının sonunda Medikalspor, Bünyan Devlet Hastanesi, Develi Devlet Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Hastaneleri, Tekden Hastanesi, Çevre Sağlık, Sağlık Müdürlüğü ve İbni Sina Hastanesi takımları rakiplerine üstünlük sağlayarak çeyrek finale kaldı.

      7 Mart 2010 tarihinde yapılan çeyrek final maçlarında ise Bünyan Devlet Hastanesi, Sağlık Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi ve Tekden Hastanesi, takımları yarı finale kaldı ve 14 Mart 2010 tarihinde yapılan yarı final maçlarında Erciyes Üniversitesi Hastaneleri ve Tekden Hastanesi final vizesi almayı başardı.

      21 Mart Pazar günü Talas Gezegenspor Kompleksinde gerçekleşen final maçında Erciyes Üniversitesi Hastanesi, Tekden Hastanesi’ni 4-3 yenerek bu yıl ilki düzenlenen turnuvanın şampiyonu olurken, 3.- 4.’lük maçına ise gülen taraf Bünyan Devlet Hastanesi oldu. Bünyan Devlet Hastanesi, Sağlık Müdürlüğünü 8-6 yenerek turnuvanın üçüncüsü oldu.

      Maç sonrası gerçekleştirilen ödül töreninde İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ümit Işıldak ile TFF Kayseri Bölge Müdürü Vahdi Elbaşı, turnuvada ilk dörde giren takımlara kupa, turnuvaya katılan diğer 28 takıma ise şilt takdim etti.
Turnuvanın gol kralı 18 golle Erciyes Üniversitesi Hastaneleri takımından Burak Akbudak olurken, en az gol yiyen kaleci ise 13 golle yine Erciyes Üniversitesi Hastaneleri takımından Sebahattin Sayın oldu.

      Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri takımının kaptanı Osman Alıcı, “Bu yıl ilki düzenlenen Herkes İçin Futbol turnuvasının şampiyonu olduk. Takımımızı destekleyen başta hastane yönetimimiz olmak üzere tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

      Takımın en centilmen futbolcusu seçilen Mustafa Aşık ise, turnuvanın fair-play ruhuna uygun geçtiğini belirtti.