GÖRÜNTÜLÜ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
Hasta ve hasta yakınlarının bilgilendirilmesi amacıyla Gevher Nesibe Hastanesi bekleme salonlarında LCD TV ile Hasta Bilgilendirme Sisteminden faydalanılıyor.
Sistem sayesinde hastaneyle ilgili bilgiler, yoğun bakımlarda yatan hasta bilgileri ve ameliyathanelerde bulunan hastaların durumlarıyla ilgili bilgiler Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) üzerinden anlık olarak LCD televizyonlara aktarılmakta olup, hasta yakınlarının hastalarıyla ilgili gerekli bilgilere erişmeleri daha çabuk ve kolay sağlanıyor.
Ameliyathane bilgilendirme sistemi ile hastanın ameliyathaneye geldiği, ameliyata hazırlandığı, ameliyata alındığı, ameliyattan çıktığı ve servise alındığı bilgileri, hasta yakınları tarafından çok daha kolay takip ediliyor. Ayrıca hasta yakınlarına sistem üzerinden anlık mesajlarda gönderiliyor.
Gevher Nesibe Hastanesi ana giriş kapısında bulunan dokunmatik ekranlı kiosk sayesinde doktor, bölüm, hasta, başvuru işlemleri ve genel bilgilere ulaşılıyor.
Erciyes Üniversitesi hastanelerinde yapılan tüm yenilik ve çalışmalar, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla gerçekleştiriliyor.