HEMATOLOJİ SERVİSİ’NE KATKIDA BULUNAN HAYIRSEVERE TEŞEKKÜR

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mehmet Kemal Dedeman Hematoloji –Onkoloji Hastanesi’nde, hematoloji servisinin tefrişine katkıda bulunan hayırsevere teşekkür plaketi takdim edildi.

Başhekimlik makamında gerçekleştirilen plaket törenine Başhekim Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa ÇETİN, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT, hayırsever işadamı Mikayil ÖNAL katıldı.

Başhekim Prof. Dr. Kudret DOĞRU, hayırsever işadamına hastanelerine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Başhekim DOĞRU, “Burası kamu hastanesi, fiziki anlamda mutlaka bir takım eksiklikleriniz oluyor. Bu eksikleri istediğiniz zaman ve istediğiniz gibi tamamlayamıyorsunuz. İmkânlarınız her zaman bu eksikleri tamamlamaya yeterli olmuyor. İşte bu durumda hayırseverlerimiz devreye giriyor. Hastanenin fiziki mekânlarının yenilenmesinde bize büyük fayda sağlıyorlar. O yüzden biz hastanemize bugüne kadar katkıda bulunan tüm hayırseverlere minnet duyuyoruz” dedi.

Hayır eseri, hayırsever için bir “imza”
Konuşmasında hayırseverliğin önemine de vurgu yapan Başhekim DOĞRU, “Kimileri kitap yazarak, kimileri sanat işi yaparak, kimileri ise hayır işi yaparak, kalıcı eser bırakıyorlar. Hayır işi yaptıranlar, hayır eserlerinden insanlar faydalandıkça dua alıyorlar. Hayır eseri, hayırsever için bir bakımdan imza oluyor” diye konuştu.

                    “Hastaneye hayır konusunda emrinizdeyim”
Kayserili hayırsever işadamı Mikayil ÖNAL ise, geçtiğimiz yıl Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde bir rahatsızlığından dolayı yatarak tedavi gördüğünü ve bu sürede doktorlar ve diğer hastane personelinin özveri içerisinde çalışmasına şahit olduğunu kaydetti.
Hayırsever ÖNAL, “Biz şirket olarak sosyal sorumluluk faaliyetimiz çerçevesinde her yıl belirli bir bütçe çıkartıyoruz. Bu bütçe çerçevesinde ihtiyacı olan yerlere hayır işleri yapmaya çalışıyoruz. Hastanede yattığım sürede fiziki mekan anlamında bir takım eksikleri tespit ettim ve bu eksiklikleri giderme ihtiyacı duydum. Bu çerçevede de hematoloji servisine destek sağladım. Sizlerin emrinizdeyim. Hastaneye katkı boyutunda üzerime düşen vazife ne olursa yapmaya hazırım. Yeter ki kaldırabileceğim yük olsun. Hastanenin emrindeyim” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Kayserili hayırsever işadamına, Başhekim tarafından teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.