HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI

       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Hemşireler Günü kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

       12 Mayıs 2011 Perşembe günü Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama etkinliğine Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU ve Prof. Dr. Osman GÜNAY, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Murat BORLU ve Doç. Dr. Emine ALP MEŞE, ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Adnan ÖZTÜRK ve Doç. Dr. Tamer GÜNEŞ, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT, Hastane Müdürleri Aydemir KAYABAŞI ve Mustafa DOĞAN, Başhemşire Aysel UĞUR, Hastane Müdür Yardımcıları ile çok sayıda hemşire katıldı.

       Başhemşire Aysel UĞUR, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT ile Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU’nun günün önemine ilişkin konuşmalarının ardından panele geçildi.

       Panelde, Yenidoğan Prematür Servisi Sorumlu Hemşiresi Sultan TAKÇI, “Pretermlerde Tropik Uygulanan Zeytinyağı ve Ayçiçekyağının Nozokomiyal Enfeksiyonlar Üzerine Etkisi”, Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Filiz OBEN, “Pediatri Yoğun Bakım Ünitesine Kabul Edilen Hasta ve Ebeveynlerin Anksiyete Durumu ve Buna Etki Eden Faktörlerin Değerlendirilmesi”, Pediatri Endokrin ve Metabolizma Polikliniği Hemşiresi Nurten VARİYENLİ, “Hipoklisemi ve Tedavisinde Hemşirenin Rolü”, Pediatri Alerji Polikliniği Hemşiresi Hatice Sibel DENİZ, “Cilt Testi Yapılırken Hangi Çocuklar Daha Uyumlu?” konulu sunum yaptılar.

       Panelin ardından Gevher Nesibe Hastanesi 2. kat öğretim üyeleri kafeteryasında gerçekleştirilen kokteyl ve belge töreni ile etkinlik sona erdi.

       Öte yandan ERÜ Tıp Fakültesi Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’nde de hemşireler günü etkinliği düzenlenirken, etkinliğe çok sayıda öğretim üyesi, hastane idarecisi ve hemşire katıldı.