ERÜ HASTANELERİNDE HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI

       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde “12 Mayıs Hemşireler Günü” çeşitli etkinliklerle kutlandı.

       12 Mayıs 2010 Çarşamba günü gerçekleştirilen kutlama etkinliği çerçevesinde ilk olarak Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda “Hemşirelikte Yeni Uygulamalar” konulu panel gerçekleştirildi.

       ERÜ Hastaneler Başhemşiresi Aysel UĞUR, ERÜ Hastaneler Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Kudret DOĞRU ve ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL’in açılış konuşmasını yaptığı panelde, Hemşire Gülyeter ERDOĞAN “Kanıta Dayalı Hemşirelik”, Hemşire Fatma KARADELİ ve Hemşire Mehtap AŞIK “Pediatrik Kardiyoloji Anjio Hemşireliği”, Hemşire Fatma BULUT “Meditasyon ve Müzik Dinletisi Uygulamalarının; Kolonoskopi Yapılan Bireylerde Kaygı Düzeyi, İşlem Toleransı ve Ağrı Algısına Etkisi” ve Hemşire Pervin HORASAN “Yeni Tanı Meme Ca’lı Hastalarda Eğitimin Anksiyete Üzerine Etkisi“ konulu sunum yaptı.

       Panelin ardından ise Gevher Nesibe Hastanesi 2. kat öğretim üyeleri kafeteryasında kokteyl gerçekleştirildi. Çok sayıda hastane yöneticisi, öğretim üyesi ve hemşirenin katıldığı kokteylde, son 1 yıl içerisinde kongrelerde sunumlara katılan 16 hemşireye belge takdim edildi.

       12 Mayıs Hemşireler Günü, Mustafa Eraslan ve Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi’nde de kokteylle kutlanırken, kokteyle katılan hemşirelere kırmızı gül takdim edildi.