ERÜ’DE İNTÖRN GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

      Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından İntörn Günü Etkinliği düzenlendi. Bu yıl ilki düzenlenen etkinlikte intörn doktorlar, 30 Haziran 2011 tarihinde düzenlenecek mezuniyet töreni öncesi doyasıya eğlenme imkanı buldu.

      21 Haziran 2011 Salı günü Tıp Fakültesi Personel Yemekhanesinde gerçekleştirilen etkinliğe Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu ve Prof. Dr. Osman Günay, Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru ile bazı öğretim üyeleri ve 161 intörn doktor katıldı.

      Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven, intörn doktorlara mezun olmadan teşekkür etmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti ve bu yıl ilki düzenlenen etkinliği gelenekselleştireceklerini söyledi.

      Hem pratik geliştirmek, hem de gelecekte hekimliğe hazırlanmak için intörnlüğün bir basamak olduğunu kaydeden Prof. Dr. Güven, “İntörnler 5 yıllık eğitimin ardından artık yarı hekim olarak çalışıyorlar. Sağlık sisteminin bir parçası olarak çalışıyorlar. Hem eğitim alırken, bizim ihtiyaçlarımıza da yardımcı oluyorlar. Bizde düzenlediğimiz etkinlikle kendilerine teşekkür etmek istedik. Türkiye’de ilk kez fakültemizin düzenlediği intörn günü etkinlikleri, dilerim diğer tıp fakültelerinde de yapılır” dedi.

      Konuşmanın ardından yiyecek-içecek ikramına geçildi. İkramda başta Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve Dekan Prof. Dr. Muhammet Güven ve diğer hocaları ile bol bol sohbet imkanı bulan intörnler, müzik eşliğinde ise gönüllerince eğlendi.

      İntörnlerin müzik eşliğindeki eğlencelerine hocaları da eşlik ederken, etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.