KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM İLE ORTOPEDİ POLİKLİNİKLERİ HAYIRSEVER KATKISIYLA YENİDEN DÜZENLENECEK

       
       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Gevher Nesibe Hastanesi içerisinde hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Ortopedi ve Travmatoloji poliklinikleri hayırsever desteğiyle yeniden düzenlenecek.

       20 Ağustos 2010 cuma günü ERÜ Rektörlüğü Senato Salonu’nda onarım protokolü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ’ın katılımıyla gerçekleştirilirken, protokole ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ile hayırsever işadamı Ali Rıza ÖZDERİCİ imza attı.

       ERÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, gerek hastane imkanları, gerekse hayırsever desteğiyle Gevher Nesibe Hastanesi içerisindeki servis ve poliklinikleri yenilemeye gayret ettiklerini söyledi.

       Amaçlarının daha modern mekanda hastaya hizmet olduğunu kaydeden Başhekim Prof. Dr. GÜVEN, “Kayserili hayırsever işadamları Ali Rıza ÖZDERİCİ ve ortağı Ahmet KOYUNCU’ya çok teşekkür ediyorum. Hastanemizde böyle bir ihtiyaç olduğunu söylediğimizde bizi geri çevirmediler. Gevher Nesibe Hastanemiz 22 yıllık bina olduğundan içerisindeki ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, poliklinikler ve hasta odalarını tek tek onararak yeniden düzenliyoruz. Bazılarını ise genişletiyoruz. İlave servis ve poliklinikler de açıyoruz. Amacımız daha geniş ve daha nezih ortamda hastalarımıza hizmet vermek” dedi.

       Başhekim Prof. Dr. GÜVEN, hayırseverler Ali Rıza ÖZDERİCİ ve Ahmet KOYUNCU tarafından yeniden düzenlenecek Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Ortopedi ve Travmatoloji polikliniklerinin onarımına başlanmasından 1 ay içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Prof. Dr. GÜVEN, “Bu iki poliklinikte onarım işi tamamlandıktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji polikliniğine merhum Mustafa KOYUNCU, Kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniğine ise hayırsever Ali Rıza ÖZDERİCİ’nin eşi Besime ÖZDERİCİ’nin ismi verilecek” diye konuştu.