KALP HASTANESİ’NİN YENİLENEN ANJİYOGRAJİ ÜNİTESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi’nin yenilenen anjiyografi ünitesi ve üniteye yeni alınan son teknoloji anjiyografi cihazı törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Vali Orhan DÜZGÜN, Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU ile çok sayıda hastane idarecisi ve öğretim üyesi katıldı.

Açılışta yenilenen ünite ve anjiyografi cihazı ile ilgili bilgiler veren Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman OĞUZHAN, tüm dünyada ölüm sebeplerinin en başında yer alan kalp damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinin gelişen teknolojiyle birlikte giderek kolaylaştığına dikkat çekti.

Erciyes Üniversitesi Kardiyoloji Bölümlerinin her türlü donanıma sahip olduğunu belirten Prof. Dr. OĞUZHAN, “Bölümümüzde her türlü kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapabilmekteyiz. Yenilenen anjiyo ünitemiz ve buraya yeni kazandırılan hibrid anjiyografi cihazı sayesinde teknik altyapımızı daha da güçlendirmiş olduk. Hibrid anjiyografi cihazının normal anjiyo cihazlarından farkı, kalp damarlarının görüntülenmesinin yanında, aynı zamanda kalp ameliyatı yapılabilecek donanıma sahip olması. Türkiye’de sayılı hastanelerde mevcut olan yeni anjiyo cihazı ile hastalarımıza daha iyi sağlık hizmeti vereceğiz” dedi.

Vali Orhan DÜZGÜN de, konuşmasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin gerek cihaz kapasitesi ve gerekse sahip olduğu hekimlerle, Türkiye’de sayılı hastaneler içerisinde olduğunu kaydederken, bunu Kayseri şehri için ve bölge için bir avantaj gördüklerini söyledi. Vali DÜZGÜN, “Burada açılışını yaptığımız ünite ve yeni cihaz ile hastalar, daha iyi sağlık hizmeti alacaklardır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 1 milyon 800 bin TL’ye mal olan yeni ünite ve cihazın açılış kurdelesi kesildi, ünitenin gezilmesinin ardından ise program sona erdi.