GENÇ KAYMEK ÖĞRENCİLERİNDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA MORAL ZİYARETİ

Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim projelerinden Genç KAYMEK’e mensup öğrenciler, hastanemizde yatarak tedavi gören lösemili çocukları ziyaret ederek, çocuklara moral verdi.
Genç KAYMEK öğrencilerinin Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’ne gerçekleştirdiği ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) Genel Koordinatörü Refik TUZCUOĞLU da iştirak etti.
BEF Genel Koordinatörü TUZCUOĞLU, ziyarette yaptığı konuşmada, öğrencileri sadece dersler konusunda değil sosyal değerler alanında da yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti. TUZCUOĞLU, “Öğrencilerimizin toplumsal konulara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla bu ziyareti yaptık. Ziyaretimiz, bu yaşlarda başkalarının problemlerini hissediyor olmak, gönüllerinde onlara yer açıyor olmak adına önemli. Büyüklerimizin dediği gibi halden anlamayı sağlamış olacağız" dedi.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖZDEMİR de kanser türleri hakkında bilgi vererek lösemili hastaların iyileşmesi için özveriyle çalıştıklarını söyledi. Prof. Dr. ÖZDEMİR, bu tür ziyaretlerin çocuklara moral verdiğini hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi’ni verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU ise, Erciyes Üniversitesi hastanesinin çevre illerle birlikte 3 milyona yakın bir insana hitap eden referans bölge hastanesi olduğunu belirterek, bu 3 milyon insan içinde tahminen 500 civarında lösemi hastası olduğunu söyledi.
Açıklamaların ardından BEF Genel Koordinatörü Refik TUZCUOĞLU ve Genç KAYMEK öğrencileri, lösemi hastası çocukları odalarında ziyaret ederek şifa temennisinde bulundu ve çocuklara hediyeler verdi.