EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ’NDEN KURDUĞU BÖLÜME VEFA

PROF. DR. AHMET HULUSİ KÖKER, KARDİYOLOJİ BÖLÜMÜNE
EKOKARDİYOGRAFİ CİHAZI BAĞIŞLADI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümünün kurucularından Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hulusi KÖKER, vefa örneği sergileyerek, kurduğu bölüme ekokardiyografi cihazı bağışladı.

5 Aralık 2013 Perşembe günü, Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi kardiyoloji bölümünde cihazın bağışında Prof. Dr. Ahmet Hulusi KÖKER’e, Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ve Başhekim Prof. Dr. Kudret DOĞRU tarafından plaket takdim edildi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman OĞUZHAN, kalp boşluklarının, kalp kasılma ve gevşemelerinin değerlendirilmesinde kullanılan ekokardiyografi cihazının bağışı ile bölümlerinin cihaz mevcuduna bir yenisinin daha eklenmiş olduğunu belirterek, “Bölümümüzün kurucu doktorlarından aynı zamanda eski Tıp Fakültesi Dekanlarından Prof. Dr. Ahmet Hulusi KÖKER hocama çok teşekkür ediyorum. Bir vefa örneği sergileyerek bölümümüze bağışladığı bu cihazla, sadece poliklinikte değil, servislerimizde de hastalara ekokardiyografi yapma imkanı bulacağız” dedi.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ve Başhekim Prof. Dr. Kudret DOĞRU da, örnek davranış ve vefasından dolayı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Hulusi KÖKER’e teşekkür etti.