HAYIRSEVER MERHUM DR. MUSTAFA GÜNDOĞDU İÇİN ERÜ HASTANELERİ’NDE ANMA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Merkez Laboratuvarı binasını yaptırarak üniversiteye bağışlayan merhum Dr. Mustafa GÜNDOĞDU için “Anma Günü” düzenlendi.

ERÜ Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen anma günü etkinliğine Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, öğretim üyeleri, hastane idarecileri, merhum hayırsever Dr. Mustafa GÜNDOĞDU'nun eşi Gülser GÜNDOĞDU ve çocukları katıldı.

Anma gününün açış konuşmasını yapan Başhekim Prof. Dr. Kudret DOĞRU, 1975 yılında kurulan hastanelerinin gerek devlet, gerekse hayırseverlerin katkısı ile bugün sadece Kayseri’ye değil, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kahramanmaraş gibi çevre illere de hizmet veren referans hastane konumuna geldiğini belirtti.

Merkez Laboratuvarının 4 katlı modern bir binaya sahip olduğunu kaydeden Başhekim Prof. Dr. DOĞRU, “Son teknolojik cihazlarla donatılan Merkez Laboratuvarımızda bütün rutin laboratuvar tetkikleri, ayrıca çevre sağlık kuruluşlarının talepleriyle istenen tetkikler yapılmakta, Laboratuvarlarımızda yılda yapılan tetkik sayısı 7 milyon civarındadır” dedi.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR ise, törende yaptığı konuşmada, merhum Dr. Mustafa GÜNDOĞDU'yu çok uzun yıllardan beri tanıdığını ve kendi ailesi ile Gündoğdu ailesinin dostluğunun halen devam ettiğini söyledi. Prof. Dr. KELEŞTEMUR, Göz Hastalıkları Uzmanı olan merhum Dr. GÜNDOĞDU'nun çok kıymetli bir tıp insanı ve sosyal yaşamında da örnek bir şahsiyet olduğunu ifade ederken, "Onun yaşamı, Türkiye'deki sağlık hizmetlerinin bir özeti gibiydi. Ülkenin hemen hemen her bölgesinde hizmet verdi. Türkiye'de, pek çok kişinin göz tedavisini gerçekleştirdi" dedi.

Merhum Dr. Mustafa GÜNDOĞDU'nun eşi Gülser GÜNDOĞDU da, eşinin çok çalışkan biri olduğunu ve hayır işlerine de önem verdiğini belirterek, "Eşimle birlikte üniversite hastanesine bir hayır yapmaya karar verdiğimizde, o zamanki Rektör Prof. Dr. Cengiz UTAŞ, bizi Merkez Laboratuvarı binasını yaptırmaya yönlendirdi. Biz de Cengiz hocamızın teşvikiyle Merkez Laboratuvarı binasını yaptırdık. Eşimi, her zaman rahmetle, sevgiyle ve özlemle anıyorum" diye konuştu

Merkez Laboratuvarı Müdürü Prof. Dr. Mehmet DOĞANAY ile ERÜ Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali ÜNAL’ın, merhum Dr. Mustafa GÜNDOĞDU ile yaşadıkları anıları salondakiler ile paylaşmasının ardından plaket törenine geçildi. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, merhum Dr. Mustafa GÜNDOĞDU'nun eşi Gülser GÜNDOĞDU'ya plaket ve çiçek takdim etti.
Davetlilerin, Gülser-Dr. Mustafa GÜNDOĞDU Merkez Laboratuvarını gezmelerinin ardından ise etkinlik son buldu.