MİSAFİRHANEDE MORAL GECESİ

Melikgazi Sağlık Vakfı Ahmet Karamancı Misafirhanesi’nde kalan hasta ve hasta yakınlarına müzik eğlenceli moral gecesi etkinliği düzenlendi.

3 Nisan 2013 Çarşamba günü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe; Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan YETİM, Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Melikgazi Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet HASYÜNCÜ, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı BOYDAK, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT, Hastane Müdürü Aydemir KAYABAŞI ile misafirhanede kalan hasta ve hasta yakınları katıldı.

Etkinlikte yapılan konuşmalarda Melikgazi Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet HASYÜNCÜ, misafirhanelerinde Türkiye’ye örnek çalışma yürüttüklerini kaydetti. HASYÜNCÜ, "Türkiye'de ilk kez şehir dışından gelen hasta ve yakınlarına misafirhane yaptık. Çevre illerden Kayseri’deki kamu hastanelerine gelen ve işleri eksik kalan maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarını burada ücretsiz misafir ediyoruz. Bu çalışmamız yaklaşık on ile de örnek oldu. Böylesine bir modeli başlatmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

İşadamı Hacı BOYDAK ise, bu tür sosyal sorumluluk faaliyetlerini büyüklerinden öğrendiklerini belirtti. BOYDAK, "Bizler tabi bu sosyal sorumlulukları yapmak zorundayız. Bunlar bizim vazifemiz. Çünkü biz büyüklerimizden böyle gördük. Bunu inşallah devam ettireceğiz. Bizlerden sonra çocuklarımızda bu güzel gelenekleri devam ettireceklerdir. Buradaki hastalara ve yakınlarına acil şifalar diliyoruz. Cenabı Allah hepimizi ayrı ayrı vesilelerle imtihan ediyor. Kimini fakirlikle, kimini yoksullukla, kimini hastalıkla, kimini zenginlikle imtihan ediyor. Dolayısıyla hepimizin ayrı ayrı imtihanı var. Dolayısıyla Allah bizi bu imtihanlardan geçen nasip eylesin" diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR da, hayırseverlikte Kayseri’nin tüm Türkiye’ye örnek teşkil ettiğini kaydetti. Rektör KELEŞTEMUR, "Bizler bu tür faaliyetler üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bizim medeniyetimizin temelinde yatan en önemli unsurlardan birisi hayırseverliktir. Hayırseverlik bu medeniyetin bütün dünyaya yaydığı, örnek olduğu bir faktördür ve Kayseri'de bu konuda önderlik yapmaktadır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri konser verdi. Birbirinden güzel parçaları seslendiren öğrenciler, hasta ve hasta yakınlarına doyumsuz müzik ziyafeti yaşattı.
Etkinlikte ayrıca işadamı Hacı BOYDAK’a misafirhaneye sağladığı katkılardan dolayı plaket, Suat Altın İnşaat yetkilisine ise etkinliğe sağladığı katkıdan dolayı teşekkür belgesi verildi.