HASTANE İLKÖĞRETİM OKULU'NDA
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

      Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri İlköğretim Okulu’nda ”24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

      Fevzi Mercan - Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi Halkla İlişkiler Ünitesi tarafından düzenlenen kutlama etkinliğinde, Hastane İlköğretim Okulu’nda görev yapan öğretmenlere Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, ERÜ Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT ve Hastane Müdür Yardımcısı Şerife GÜRCAN tarafından çiçek takdim edildi.

      Kendisinin de öğretmen çocuğu olduğunu belirten Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, “Öğretmenlik zor bir meslek ve büyük özveri gerektiriyor. Ben hastane ilköğretim okulumuzda görev yapan tüm öğretmenlerin günlerini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

      Erciyes Üniversitesi Hastane İlköğretim Okulu Müdürü Sezai YUSUFBEYOĞLU ise, hastanede öğretmenlik yapmanın, diğer okullarda yapılan öğretmenliğe göre daha zor olduğunu söyledi. YUSUFBEYOĞLU, “Burada eğitim verdiğimiz öğrenciler, hastanede yatarak tedavi gören öğrenciler. Tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu olup gitmekteler. O yüzden sürekli öğrencilerimiz değişkinlik göstermekte” dedi. Okullarında eğitim gören öğrencilerle öğretmenler arasında duygusal bağların kurulduğunu da ifade eden Okul Müdürü YUSUFBEYOĞLU, “Eğitim verdiğimiz çocuklarımızın acılarını, hüzünlerini, sevinçlerini burada görevli öğretmenler olarak bizler de duymaktayız. O yüzden de çocukların biran önce tedavi olup iyileşmelerini temenni etmekteyiz.  Çünkü onlar bizim çocuklarımız ve sağlıklı olmayı her şeyden çok hak etmekte” diye konuştu.

      Samimi sohbet havasında geçen kutlama etkinliğinde gerek öğretmenler, gerekse onların günlerini kutlayan hastane yöneticileri, öğretmenler ile ilgili yaşadıkları anılarından bahsetmeyi ihmal etmedi.