KEMİK İLİĞİ NAKLİ HASTALARI MORAL GECESİNDE BULUŞTU

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinur Dedeman Kemik İliği Nakli ve Kök Hücre Tedavi Merkezi, kemik iliği nakli olan hastalar ve yakınları için moral gecesi etkinliği düzenledi. Gecede, Fenerbahçeli futbolcu Mehmet TOPAL ve diğer futbolcu arkadaşlarının imzaladığı forma, çekilişle ilik nakli olan bir hastaya hediye edildi.

7 Haziran 2014 Cumartesi günü Erciyes Üniversitesi Rektörlük Personel Yemekhanesi’nde düzenlenen moral gecesi etkinliğine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa YALÇIN, Talas Belediye Başkanı Mustafa PALANCIOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, sponsor firmaların temsilcileri, çok sayıda öğretim üyesi, doktor ve hemşire ile Şahinur Dedeman Kemik İliği Nakli ve Kök Hücre Tedavi Merkezi’nde kemik iliği nakli olan ve Türkiye’nin değişik illerinden gelen çok sayıda hasta ve yakını katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasında organizasyon komitesinin başkanı Doç. Dr. Leylagül KAYNAR, Kök Hücre Tedavi Merkezlerinin kurulduğu yıldan bu yana çok sayıda hastaya ilik nakli yaptıklarını söyledi.

Tedavi sürecince hastalara destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Doç. Dr. KAYNAR, "Bazen birlikte ayağımız tökezledi, sendeledik. Bazen gözyaşlarımızı tutamadık, bazen de sevincimiz göğe yükseldi. Ama ne olursa olsun birlikte üzüldük, birlikte sevindik. Her birinizin ayrı ayrı belgesellere, filmlere konu olacak hayatlarınız var. İstedik ki birlikte geçirdiğimiz, bir yandan hatırlamak dahi istemediğimiz ancak güzel günleri de olan zamanlara yenilerini ekleyelim, bir arada olalım" diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR da, kemik iliği nakli merkezini yaptıran Dedeman ailesine teşekkür ederek, bu merkez sayesinde çok sayıda hastanın sağlığına kavuştuğunu kaydetti.
İl Müftüsü Ali MARAŞLIGİL’in konuşmasının ardından ise dua edildi.
Geceye destek verenlere plaket takdim edildiği gecede, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı saz ekibi müzik dinletisi sundu.
Müzik dinletisinin ardından ise kemik iliği nakli olan hastaların kimi şiirle, kimi yaptığı konuşma ile nakil sürecinde yaşadıklarını salondakiler ile paylaştı.

FENERBAHÇELİ FUTBOLCUNUN FORMASI KURA İLE BİR HASTA YAKININA HEDİYE EDİLDİ

Etkinliğin çekiliş kısmında Fenerbahçeli futbolcular Mehmet TOPAL, Salih UÇAN, Mehmet TOPUZ ve Moussa SOW'un imzaladığı Mehmet TOPAL'ın forması kura ile bir hastaya verildi. Kurada kendisine forma çıkan Adnan BAYINDIR, 5 ay önce ilik nakli olduğunu, formayı Fenerbahçeli kardeşine hediye edeceğini söyledi.
Gece, semazen ekibinin gösterisi, hediye çekilişi ve mahalli sanatçı Muzaffer ELİTAŞ’ın verdiği konser ile sona erdi.