BAŞHEKİM DOĞRU’DAN, “10 NİSAN POLİS GÜNÜ” MESAJI

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda tüm Emniyet mensuplarının günlerini kutladı.

Vatan ve milletin bölünmez bütünlüğünü, halkın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için emniyet mensuplarının büyük bir özveri ile çalıştığını kaydeden Başhekim Doğru, “Atatürk’ün ‘Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır’ dediği gibi, Polis Teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacak ve üstlendiği tüm görevleri yasalar çerçevesinde yerine getirmeyi her zaman sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, vatan ve görev uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden teşkilat mensuplarımızı rahmetle, gazi ve emeklilerimizi minnetle anarken, teşkilatımızın her kademesinde görev yapan fedakâr meslektaşlarımızın ve değerli ailelerinin ‘10 Nisan Polis Gününü’ kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Başhekim Prof. Dr. Kudret Doğru, Gevher Nesibe Hastanesi’nde, Halkla İlişkiler Ünitesi tarafından düzenlenen etkinlikte, hastanede görevli polisleri ziyaret ederek, günlerini kutladı.