ŞEHİT YAKINLARI VE MALUL GAZİLERE HASTANE HİZMETLERİNDE ÖNCELİK VERİLECEK

       Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri, şehit yakınları ve malul gazilere vefa örneği sergileyerek, onlara hastane hizmetlerinde öncelik tanıma kararı aldı.

       18 Mart 2010 tarihinde İl Özel İdare Salonu’nda iki şehit yakını ve bir gaziye yönelik düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası” töreni sonunda Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde verilen sağlık hizmetlerinde şehit yakınları ve malul gazilere yönelik sağlanacak kolaylıklarla ilgili ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper ALKAN ve ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ortak basın açıklaması yaptı.

       Rektör Prof. Dr. Fahrettin KELEŞTEMUR, ülke olarak şehit ve gazilerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirtti. Rektör Prof. Dr. KELEŞTEMUR, “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak görevimiz” dedi.

       ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper ALKAN, şehitlerin birinci derecede yakınlarının ömür boyu diş tedavilerini üstlenmeyi kararlaştırdıklarını belirtti.

       Dekan Prof. Dr. ALKAN, “Şehitlerimiz ve onların geride bıraktıkları aileleri bizim için çok değerli. Fakülte olarak oy birliği ile aldığımız karar gereğince; şehitlerimizin birinci öncelikteki yakınları için fakültemiz bünyesinde birer diş hekimi belirledik. Şehit yakınları fakültemize başvurduklarında, diş tedavileri kendilerinden sorumlu diş hekimleri tarafından yapılacak. Randevu almadan, sıra beklemeden fakültemize gelip diş tedavilerini yaptırabilecekler” diye konuştu.

       “Onlar bizim için canlarını verdiler, onlar için ne yapsak az” şeklinde sözlerine başlayan ERÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN de, hastanelerinde şehit yakını ve malul gazilere sağlanacak kolaylıklar ile ilgili şunları söyledi:

       “Şehitlerimizin birinci öncelikteki yakınlarına ve malul gazilerimize hastanelerimizde üzerimize düşen görev neyse; seve seve bu görevi yerine getireceğiz. Hastanelerimizde verilen sağlık hizmetlerinde onlara öncelik tanıyacağız. Şehit yakınları ve malul gazilerimizle ilgili bilgiler bilgisayar ortamına aktarıldı. Hastaneye gelerek ‘Halkla İlişkiler Birimine’ müracaat ettiklerinde ilgili birimde kendilerine yardımcı olunacak. Randevulu işlemlerde de öncelik hakları olacak. Hatta hastanedeki tedavilerinin daha rahat sağlanması için yanlarına birer personel vereceğiz. Amacımız şehit yakını ve malul gazilerimizi hastanemizde mutlu etmek. Bunu başarırsak ne mutlu bizlere…”