2009 SEKRETERLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
          Hastanemizde görevli sekreterlerimizin “Sekreterler Günü”  24 Nisan 2009 tarihinde öğretim üyeleri kafeteryasında düzenlenen bir kokteylle kutlandı.  
          Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ve Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT birer konuşma yaptı.  Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN yaptığı konuşmada hastanede görev yapan sekreterlerin kendilerinin sağ kolu olduğunu söyledi. Güven, “Hastalara başhekim kadar herkes sahip çıkacak. Bu işe bu gözle bakarsak daha başarılı oluruz. İşinizin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Her zaman hasta ve hasta yakınları ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Hasta ve hasta yakınlarına sorunsuz hizmet vermenizi istiyoruz. Hastaneler, zor durumda olan insanların mekânı, onları hoşgörü ile karşılamalı ve ona göre davranmalıyız” dedi.  Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ve Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT yılın sekreteri seçilen Türkan KARTIN ve Hülya YAZICI’ ya plaketlerini verdi. Ayrıca Hastaneler Yönetimi tarafından sekreterlere birer adet kaktüs armağan edildi.   
Resimler İçin Tıklayınız....
 
          Erciyes Üniversitesi Hastaneler Yönetimi ve Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle 25 Nisan 2009 tarihinde Tıp Fakültesi Merkezi Dersliklerinde Stres ve Çatışma, Sekreterlikte Meslekleşme ve Profesyonelleşme Süreci, Sekreterlikte Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri hakkında konferans gerçekleştirildi. Konferansa hastaneler yönetimi, bazı öğretim üyeleri ve yaklaşık 200 sekreter katıldı. Konferansta, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Afsun Ezel ESATOĞLU, Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa KILIÇ, Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver TENGİLİMOĞLU konuşmacı olarak yer aldı. 
 
Resimler İçin Tıklayınız....