GEVHER NESİBE BİLİMSEL TEŞVİK ÖDÜLÜ İLE
14 MART SPOR ŞÖLENİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

         Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Geleneksel Gevher Nesibe Bilimsel Araştırma Teşvik Ödülü ve 14 Mart Spor Şöleni Ödülleri sahiplerini buldu.

         16 Mart 2010 tarihinde ERÜ Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL, Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Karamehmet YILDIZ, ERÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

         ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. DÜŞÜNSEL, törenin açılış konuşmasında sağlık hizmetinin tek kişinin, tek grubun vereceği hizmet olmadığına dikkat çekti. Dekan Prof. Dr. DÜŞÜNSEL, “Herkes için sağlık çok önemli olduğu gibi; verilen sağlık hizmeti de o kadar önemlidir. Sağlık hizmeti tek kişiyle, tek grupla verilecek ya da yönetilecek hizmet değildir. Herkesin katılımının olması gereken, ortak çalışma gerektiren hizmettir. Bizde bu noktadan yola çıkarak gerek öğretim üyeleri, gerekse hastanelerimizde görevli diğer sağlık personeliyle en iyi şekilde sağlık hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

         Konuşmasında tıp eğitiminin önemine de dikkat çeken Prof. Dr. DÜŞÜNSEL, tıp eğitiminde sürekli doğrunun, aklın ve bilimin yolunda gitmenin önemli olduğuna vurgu yaptı.

         Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Karamehmet YILDIZ ise, ülkemizde hekimlik mesleğinin iyi günler geçirmediğini, sürekli kan kaybettiğini belirtti. Doç. Dr. YILDIZ, “Ülkemizde hekimlik mesleği ve tıp eğitimine artık gereken önem verilmeli” dedi.

         Konuşmaların ardından ise Geleneksel Gevher Nesibe Bilimsel Araştırma Teşvik Ödülü yarışmasında öğretim elemanı kategorisinde birinci seçilen “sıçanlarda sisplatine bağlı karaciğer hasarında üzüm çekirdeği özütünün etkileri” konulu çalışmanın yürütücülerinden Yard. Doç. Dr. Aysun ÇETİN’e ödülünü Dekan Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL takdim etti.

         Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Karamehmet YILDIZ da, Gevher Nesibe Darüşşifasının kuruluşunun 800. yılı anısına bastırılan gümüş hatıra parasını Doç. Dr. Mümtaz MAZICIOĞLU ile Uzm. Dr. Şener TAŞDEMİR’de takdim etti.

         14 Mart Spor Şöleni çerçevesinde akademik personel, idari personel ve öğrenciler arasında futbol, basketbol, yüzme, kort tenisi ve masa tenisi kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.