KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ İÇ TETKİKÇİ EĞİTİMİ

        Hastanelerimizde TS EN ISO 9001: 2008 İç Kalite Tetkiki Eğitimi 13 - 15 Ocak 2010 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü Kayseri Sistem ve Personel Belgelendirme Müdürü Hilal DURUKAN tarafından Hastanemiz Başhekimlik Toplantı Salonunda verildi.
        Eğitime, Hastanelerimizde görev yapan otuz yedi personel katıldı. Eğitimin I. gününde, Türk Standartları Enstitüsü ve eğitim hakkında bilgilendirme, terimler ve tarifler, TS EN ISO 9001: 2008 Genel tanıtımı ve kapsamı hakkında bilgilendirme, II. gününde, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi genel şartları ve standart maddeleri, III.gün ise tetkik ile ilgili terimler(Tetkik Programı, Planı, Prensipleri, Çeşitleri, Faydaları, Amaçları ve Kapsamı), tetkikin yürütülmesi, sonuçlarının hazırlanması ve rapor edilmesi, tetkik görevlisinin özellikleri ve sorumlulukları hakkında eğitim verildi. Eğitimin son bölümünde gruplar oluşturularak pratik çalışması yapıldı.
        Eğitim sonunda, kalite kavramları ve kalitenin gelişimi, kalite prensiplerinin anlaşılması, TS EN ISO 9001:2008 “Kalite Yönetim Sistemi” Standart maddelerinin tetkikçi gözüyle değerlendirilmesi, İç tetkik faaliyetinin temel unsurlarının anlaşılması, Tetkik faaliyetlerinin planlamadan raporlama aşamasına kadar tüm basamakları ve iyi bir tetkikçi olma özelliklerinin neler olduğunun kavranılması sağlandı.