TIP FAKÜLTESİNİN YENİ ÖĞRENCİLERİ TÖRENLE ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu yıl başlayan 293 öğrenci törenle beyaz önlüklerini giydi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen önlük giyme törenine Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hakan POYRAZOĞLU, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim ÖZCAN ile çok sayıda öğretim üyesi, öğrenciler ve yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törenin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Türkiye’de tıp eğitimi veren 58’i devlet, 19’u vakıf olmak üzere 77 üniversitenin mevcut olduğuna dikkat çekerek, fakültelerinin Türkiye’de tıp eğitimi veren fakülteler sıralamasında 11. sırada yer aldığını kaydetti.

Dekan Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, “Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurulduğu günden bugüne mezun olan doktor sayısı 5 bin 209, fakültemizden mezun olup uzman olan doktor sayımız ise 2 bin 608’dir. Fakültemizde öğrenci başına düşen öğretim üyesi sayısı ise 5,7’dir. Hekimlik mesleğini daha iyi yerlere taşımak için daha çok çalışmanızı ve bu ülke için, insanlık için başarılı birer bilim adamı olmanızı diliyorum. Hekimlik mesleğine bu ilk adımınızın için bunun için vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Dekan GÜVEN’in ardından başarılı öğrencilere sertifika törenine geçildi, daha sonra ise tıp fakültesine yeni başlayan 293 Dönem 1 öğrencisine beyaz önlükleri giydirildi. Öğrencilerin hocaları ile birlikte fotoğraf çekiminin ardından tören son buldu.