MERKEZİMİZ İLE KOCASİNAN KAYMAKAMLIĞI ARASINDA TÜP BEBEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

ERÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kocasinan Kaymakamlığı arasında tüp bebek protokolü imzalandı. Kocasinan Kaymakamlığının “Hayaller Gerçek Oluyor” projesi kapsamında düzenlenen tören ERÜ Rektörlük binasında gerçekleştirildi. Törene, Kayseri Milletvekili Dr. İsmail TAMER, ERÜ Rektörü Prof Dr. H. Fahrettin KELEŞTEMUR, Kocasinan Kaymakamı Ali CANDAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan YETİM,  Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kudret DOĞRU, Tüp Bebek Ünitesi Sorumlusu Yard. Doç. Dr. Semih Zeki ULUDAĞ, Hastaneler Başmüdürü Özcan ÖZYURT, Kocasinan Kaymakamlığı Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı Üyeleri ile Tüp bebek tedavisinden faydalanacak aileler katıldı.   

“Kocasinan ilçesi sınırlarında ikamet eden, yoksul ailelilerin tüp bebek tedavisinden yararlanmaları kolaylaştı”

ERÜ Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin KELEŞTEMUR “Ekonomik sıkıntısı olupta çocuk sahibi olamayan ailelere, üniversite hastanesi olarak elimizden geleni yapacağız” ifadesinde bulundu.  
Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, "Bugün Erciyes Üniversitesi Rektörlüğümüz ile yaptığımız ‘Hayaller Gerçek’ oluyor projesi kapsamında protokol imzaladık. Bizim hazırlamış olduğumuz projeyle Kocasinan ilçesinde en az 3 yıldır yaşayan yoksul vatandaşlarımız faydalanacak. Bütün canlılar nesilleri devam ettirmek ister. Bir evde çocuğun olması o evde mutluluğun artmasına vesile olur. İnşallah bu proje ile çocuğu olmayan vatandaşlarımıza bir vesile oluruz diyorum. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ekonomik yoksulluk içindeki vatandaşlarımız vakfa müracaat edecek. Ayrıca 23-40 yaş arasındaki vatandaşlarımız müracaat edebilecek" ifadelerini kullandı.  

Kocasinan Kaymakamı Ali CANDAN ile ERÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kudret DOĞRU’nun Tüp Bebek protokolünü karşılıklı olarak imzalaması ile program son buldu.