ERÜ HASTANELERİNDEN DEPREM BÖLGESİNE
İLAÇ VE TIBBİ MALZEME YARDIMI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri, deprem bölgesine ilaç ve tıbbi malzeme yardımında bulundu. 300 koli ilaç ve tıbbi malzemeden oluşan ve maddi değeri 450 bin TL’yi bulan 3 kamyon yardım malzemesini deprem bölgesine gönderen Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, ihtiyaca göre bu yardımlarını sürdürecek.

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Murat BORLU, geçtiğimiz Pazar günü Van’da meydana gelen depremin kendilerini üzüntüye boğduğunu belirterek, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifa dileklerinde bulundu.

Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. BORLU, “Van depreminden dolayı acımız çok büyük. Burada depremden zarar gören vatandaşların acılarını paylaşmak ve onlara yardımcı olmak zorundayız. Bu maksatla hastane olarak deprem bölgesine ne tür yardımda bulunacağımızı düşündük ve buraya ilaç ile tıbbi malzeme yardımı göndermenin uygun olacağını düşündük. Gerçekten deprem bölgesinde gerek mevcut hastanelerde, gerekse sahra hastanelerinde ilaç ve tıbbi malzeme yardımı büyük ihtiyaç. Çünkü çok sayıda yaralı var. Hastanelerimizdeki depolarımızda bulunan ilaç ve tıbbi malzemelerden yaklaşık 300 koli, 3 kamyon dolusu malzemeyi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hastanesi’nden gelen talep üzerine Van Valiliği’ne gönderdik. Yardım malzemesi Van Valiliğine ulaştığında, Valilik bunu hastaneye ulaştıracaktır. Maddi değeri yaklaşık 450 bin TL’yi bulan ilaç ve tıbbi malzeme yardımı yardımlarımızın ilki, sterilizasyon gereken malzemeleri ise hafta sonu sterilizasyonunu yapıp pazartesi göndermeyi planlıyoruz” dedi.