YANGINI SÖNDÜREN PERSONELE TEŞEKKÜR BELGESİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde 8 Şubat 2012 tarihinde çıkan yangını anında müdahaleyle büyümeden söndüren personel, hastane yönetimi tarafından teşekkür belgesi ve bir miktar para ile ödüllendirildi.

Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Hastaneler Başmüdürü Özcan Özyurt, hastanelerinde çıkan fakat büyümeden kontrol altına alınan yangının kendileri açısından bir tecrübe olduğunu belirtirken, yangının kısa sürede söndürülmesinde emeği geçen tüm hastane personeline teşekkür etti.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru da, ERÜ Hastanelerinin Türkiye’de ilk 5 içerisinde olan üniversite hastanesi olduğuna dikkat çekti ve bu yüzden de gerek hasta, gerekse hizmet yoğunluklarının oldukça fazla olduğunu söyledi.

Başhekim Prof. Dr. Doğru, “Bin 350 yatak kapasitesine sahip hastanemiz yüzde 93 doluluk oranıyla çalışmaktadır. Hastanelerimize bir günde giriş çıkış yapan insan sayısı 12 bin civarındadır. Bu kadar büyük çapta hizmet veren hastanelerimizde hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutmak ve buna yönelik tedbirler almak en önemli görevlerimiz arasındadır. Nitekim 8 Şubat’ta hastanemizde çıkan yangın, aldığımız bu tedbirler sayesinde kısa sürede söndürülmüş, yangında herhangi bir vahim tablo yaşanmamıştır. Bu da hepimiz açısından sevindiricidir. Ben yangına ilk müdahaleyi anında yapan ve yangını büyümeden söndüren tüm personelimizi kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Gevher Nesibe Hastanesi’nde 8 Şubat’ta çıkan yangının anında müdahale ile söndürülmesinde emeği geçen ve çoğu güvenlik personelinden oluşan 22 kişiye, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Murat Borlu ve Doç. Dr. Tuncay Özgün ile Hastaneler Başmüdürü Özcan Özyurt, teşekkür belgesi ve bir miktar para ödülü takdim etti.

8 Şubat 2012 Çarşamba günü saat: 10.20 sularında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi 11. kat Göğüs Hastalıkları Servisi’nde solunum fonksiyon testlerinin yapıldığı odada elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında oksijen tüpü alev almış, yangın hastane personelinin anında müdahalesi ile 5-10 dakika içerisinde söndürülmüştü. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayının yaşanmadığı yangında, o serviste bulunan hasta ve hasta yakınları kısa sürede başka katlara tahliye edilmişti.