HASTA YATAKLARINDA KARNELERİNİ ALDILAR

        Karneleri oldukça başarılı olan bu çocuklarımıza acil şifalar diliyoruz” diye konuştu. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’nde uzun süre yatarak tedavi gören ve tedavileri süresince Hastane İlköğretim Okulu’nda eğitim alan 3 öğrenciye geçici karne verildi. Hasta yataklarında öğrencileri tek tek ziyaret ederek karnelerini veren ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu öğretmenleri, çocukların karnelerinin oldukça başarılı olduğunu belirtti.

        Okul Müdürü Sezai YUSUFBEYOĞLU, 1994 yılından bu yana faaliyet gösteren Hastane İlköğretim Okullarında, hastanede yatarak tedavi gören çocuklara eğitim verdiklerini, bu çocuklardan bir aydan fazla hastanede yatarak aynı zamanda okullarından eğitim alanlara ise dönem sonlarında geçici karne verdiklerini kaydetti. Okul Müdürü YUSUFBEYOĞLU, “Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’nde yatarak tedavi görerek okullarından uzak kalmak zorunda kalan çocuklarımıza, eğitim öğretimi hastane ilköğretim okulumuzda veriyoruz. Çocuklar günlük tedavi durumları göz önüne alınarak, durumları iyi olduğunda okulumuza gelmekte. Okuldaki eğitimlerinin ardından tekrar tedavi gördükleri servislere gitmekteler. Çocukların okulumuza devam zorunluluğu yok. Durumları iyi olduklarında ders almaktalar. Bu sayede hastanede yatarak tedavi gören çocuklarımız, okullarında verilen derslerden geri kalmamakta. Bir aydan fazla okulumuzda eğitim gören çocuklarımıza ise geçici karne vermekteyiz. Bu çocuklarımız asıl karnelerini kayıtlı oldukları ilköğretim okullarından almakta” dedi.

        Okul Müdürü YUSUFBEYOĞLU, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı ilk döneminde okullarında 11 öğrenciye eğitim verdiklerini, fakat bu öğrencilerden 8’inin hastaneden taburcu olup evlerine gittiğinden karnelerini okullarını gönderdiklerini söyledi. YUSUFBEYOĞLU, “Hastanede tedavisi süren 3 öğrencimize geçici karnelerini verdik