ERÜ’de 4. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi Gerçekleştirildi

  • ERÜ’de 4. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi Gerçekleştirildi
  • ERÜ’de 4. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi Gerçekleştirildi
  • ERÜ’de 4. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi Gerçekleştirildi
  • ERÜ’de 4. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi Gerçekleştirildi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından her yıl düzenlenen Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi Kongresi’nin 4.’sü geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş anısına gerçekleştirildi.  

Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Yardımcısı Nail Anlar, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kongre Başkanı ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Güneş, kongrenin temel amacının, uzman doktorların meslek içi eğitimlerini tamamlayarak, yeni bilgilerden haberdar etmek olduğunun altını çizdi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu da, bu yıl Tıp Fakültesi’nin 50. Kuruluş yılını kutladıklarını belirtti.  

Dekan Poyrazoğlu, “Kurulduğu günden bu yana kadar fakültemiz büyük gelişmeler kaydetti. Bunun bir göstergesi de dışardan konuşmacı olarak gelen öğretim üyelerimizin başka merkezlerde görev yapsalar da, üniversitemizde öğrenci veya uzman olarak eğitim almalarıdır. Bu durumda Tıp Fakültemizin gelişmişliğini ve kök salmışlığını gösteren unsurdur.  Fakültemiz şu anda 5 bin 969 öğrenci, 3 bin de uzman mezun etmiş durumda. Üniversitemizin araştırma üniversitesi olmasında büyük katkısı olmuştur” dedi.  

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise, bu tür etkinliklerin bilgi paylaşımı açısından çok önemli olduğuna vurgu yaptı.  

Rektör Güven, “Kongre Türkiye’nin sayılı pediatri anabilim dalları tarafından gerçekleştirilmektedir. Etkinlik takvimimize baktığınızda çok sayıda etkinlik olduğu görülmektedir. Bunlar içerisinde kongre ve sempozyumlarda önemli bir yer tutuyor. Üniversite olarak bu yıl düzenlenen bütün etkinlikleri, üniversitemizin kuruluşunun 40. yılı olması nedeniyle 40. yıl etkinlikler adı altında gerçekleştirmekteyiz” diye konuştu.  

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik, oda orkestrasının konseri ve Prof. Dr. Mustafa Kürşat Öztürk’ün resim sergisiyle devam etti.  

Kongre pediatri konusunda sunumlarla 3 gün devam edecek.

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu