Üniversitemizde “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” Düzenlendi

  • Üniversitemizde “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” Düzenlendi
  • Üniversitemizde “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” Düzenlendi
  • Üniversitemizde “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” Düzenlendi
  • Üniversitemizde “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” Düzenlendi
  • Üniversitemizde “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri” düzendi.

Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimlik Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Kurtsoy, akademisyenler olarak amaçlarının başta üniversiteyi çağdaş bir üniversite ve kliniklerini ise çağdaş bir nöroşirürji kliniği haline getirmek olduğunu belirtti.

Dekan Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu da düzenlenen toplantıya Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu’nun isminin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Dekan Poyrazoğlu, “Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu hocamız, beyin cerrahi kliniğinin kurulup gelişmesinde çok büyük emeği olmuştur. Bu yıl bizim fakültemizin 50. yıldönümü. Artık yarım asırlık bir fakülteyiz. Bunu da araştırmacı bir üniversitenin ikinci kez akredite olmuş fakültesi olarak bizim nerelerden nereye geldiğimizi göstermektedir. Bu basamakların aşılmasında da Aydın Paşaoğlu hocamız ve o dönem hocalarımızın emekleri çok büyüktür” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasında 40 yıllık bir üniversite olarak Anadolu’daki tek araştırma üniversitesi olmanın gurunu yaşadıklarını söyledi.

Prof. Dr. Güven, “Başarımızda üniversitemizin kuruluşundan bu yana görev yapmış olan tüm hocalarımızın, çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin emeği var. Ben onlara da çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizde her gün konferans, kongre, toplantı gibi etkinlik yapılıyor. Yakın zamanda da inşaat halinde olan bir kongre merkezimiz bitecek. O bittiği zaman büyük kongrelere ev sahipliği yapma fırsatımız olacak. Bu tür etkinlikleri bizler yönetim olarak destekliyor ve olmasını istiyoruz. Özellikle genç akademisyenlerimizin yetişmesine bu toplantıların büyük katkılar sağladığını düşünüyoruz. Düzenleme kurulundaki hocalarımıza da hocaları Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu’na gösterdikleri vefadan dolayı teşekkür ediyorum.  Geçmişimizi unutursak geleceğimiz olmaz. Bizi bugünlere getiren hocalarımıza teşekkür ediyorum. Aydın Hocamızı tanıma fırsatımız oldu. Kendisi buraya büyük emekler sarf etti. Sağlık problemleri nedeniyle aramızda olamadı belki ama kendisine şifalar diliyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Nöroşirürji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Öktem, “Hocam Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu” konulu bir sunum gerçekleştirerek, Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu’nu hayatını anlattı.

Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Nöroşirürji Günleri sunumların ardından sona erdi.

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu