ERÜ Hastaneleri’nde IV. Canlı Cerrahi Toplantısı Yapıldı

  • ERÜ Hastaneleri’nde IV. Canlı Cerrahi Toplantısı Yapıldı
  • ERÜ Hastaneleri’nde IV. Canlı Cerrahi Toplantısı Yapıldı
  • ERÜ Hastaneleri’nde IV. Canlı Cerrahi Toplantısı Yapıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Ortopedi ve Travmatoloji AD. tarafından 06 Eylül 2019 tarihinde, Masif Rotator Manşet Yırtıklarında Cerrahi Uygulamalarla ilgili olarak “IV. Canlı Cerrahi ve İnteraktif Vaka Tartışması” toplantısı düzenlendi.  

Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitime, Hastaneler Başhekimi ve Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Güney, davetli konuşmacı olarak Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Kerem Bilsel ve Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Kapıcıoğlu, ERÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD. Başkanı Prof. Dr. Mahmut Argün, Dr. Öğretim Üyesi Erdal Uzun ve Ortopedi hekimleri katıldı.

Masif Rotator Manşet Yırtıklarında Cerrahi Uygulamalarında IV. Canlı Cerrahi ve İnteraktif Vaka Tartışması için söz alan, Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Kerem Bilsel, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, Ortopedi ve Travmatoloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmet Argün ve Dr. Erdal Uzun, Omuz Artroskopisinde ve artroplastisinde güncel yaklaşımlar, yırtıkların onarılan ve onarılamayanları, yırtık şekilleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca  “Artroskopik yardımlı latissimus dorsi tranferi ve Ters omuz protezi ile birlikte latissimus dorsi transferi” vakaları canlı cerrahi ile anlatıldı.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, programa katılan davetli konuşmacı Doç. Dr. İsmail Kerem Bilsel’e plaket takdiminde bulundu. ERÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD. Başkanı Prof. Dr. Mahmut Argün’de Doç. Dr. İsmail Kerem Bilsel’e teşekkür belgesi takdim etti. Ayrıca, toplantıya katılan cerrahlara da katılım belgesi verildi.

Canlı cerrahi ile yapılan toplantılar zor olmakla beraber işin uzmanı cerrahlar ve mükemmel organizasyonlarla yapılabilmesi açısından önem arz etmektedir. 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu