Yurt Dışında Tedavisi Yapılamayan Bahreynli Hasta, ERÜ Hastanelerinde Tedavi Edildi

  • Yurt Dışında Tedavisi Yapılamayan Bahreynli Hasta, ERÜ Hastanelerinde Tedavi Edildi
  • Yurt Dışında Tedavisi Yapılamayan Bahreynli Hasta, ERÜ Hastanelerinde Tedavi Edildi
  • Yurt Dışında Tedavisi Yapılamayan Bahreynli Hasta, ERÜ Hastanelerinde Tedavi Edildi

Yurt dışında tedavisi yapılamayan Bahreyn'li hasta Mohammed Hadi (18), Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi edildi.  

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi ve Ortopedi-Travmatoloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Güney yaptığı konuşmada, Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin sadece yurt içerisindeki hastalara değil, yurt dışından gelen hastalara da sağlık hizmeti verdiğini söyledi. 

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, “Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Bahreyn Krallığı King Hamad Üniversitesi arasında yapılan anlaşma çerçevesinde hastanelerimizde birçok branşta hastanın tedavisini yapmaktayız. Bahreyn’de trafik kazası geçiren Mohammed Hadi’nin ilk müdahalesi yapıldıktan sonra, Almanya’da çok sayıda cerrahi müdahale geçirdikten sonra tedavisinin tamamlanamayacağı söylenerek Bahreyn’e gönderilmiş.  Hastanın tedavisini yurt dışında kabul eden bir merkezin bulunamaması üzerine, hasta hastanemize de danışıldı.  Hastanemize kabul edilen Bahreynli hastanın, topuğunda yumuşak doku kaybı vardı. Topuk kemiği açıktaydı. Mohammed Hadi’nin diğer bacağından doku alınarak topuğunu kapattık, sonrasında bacağına daha önceden konulmuş olan implantları çıkarttık. Eğri kaynayan yeri düzelttik, son olarak ta sirküler fixatör yardımlı uzatma ameliyatı ile bacağındaki kısalığı giderdik. Hastamızın tedavisini başarılı bir şekilde tamamladık ve ülkesine geri göndereceğiz” ifadelerini kullandı. 

Bahreynli hasta Mohammed Hadi’ de Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinden almış olduğu sağlık hizmetini çok beğendiğini söyledi. Hastanın babası Hadi Mohammed’ de Erciyes Üniversitesi Hastanelerinde verilen sağlık hizmetinin üst düzeyde olduğunu, oğlunun tedavisiyle ilgilenen Başhekim Prof. Dr. Ahmet Güney’e, tüm hekimlere, sağlık çalışanlarına ve sağlık turizmi aracı firma yöneticisi Dr. Ahmet Elser’e teşekkür etti.  

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu